Anasayfa / Mobil / iPhone’da internet kullanımı nasıl azaltılır

iPhone’da internet kullanımı nasıl azaltılır

iPhone’da belirli uygulamaların mobil veri kullanımını nasıl devre dışı bırakabiliriz ?

iPhone’da internet kullanımınızı kontrol altına almak için uygulamaların internet kullanımını kapatabilirsiniz. iOS, hareket halindeyken hangi uygulamaların çalışacağını ve Wi-Fi bağlantılı bir ortamda kendinizi bulana kadar hangilerinin uykuda kalacağını seçmenizi sağlar. Bu özellik, özellikle bant genişliği konusunda bilinçli olan veya yanlışlıkla yanlış uygulama simgesine çarpmaya eğilimli olanlar için kullanışlıdır. iPhone’un arka plan uygulama yönetimi, uygulamayı tamamen uyku moduna geçirmek üzere tasarlanmış olsa da, bazı uygulamalar durum güncellemeleri (yeni e-posta, mesaj bildirimleri vb.) İçin sunucularıyla konuşmaya devam edecektir.

Reklamlar

Şimdi özelliği nasıl kullanacağımıza bakalım.

iPhone Ayarlar > Hücresel seçeneğine giriş yapın.

Reklamlar

Hücresel seçeneği altında, uygulamaların mobil veri kullanım boyutlarını görebilirsiniz.

Mobil veri kullanmasını engellemek istediğini uygulamaları görseldeki gibi kapatabilirsiniz. Örneğin Google Haritalar, dolaşım halinde ilen arka planda ufak da olsa veri kullanır. Google haritaları kapalı duruma getirerek, internet kullanımını tamamen kapatabilirsiniz.

Burada sadece belirli uygulamalara izi vererek, internet veri kulanımında ciddi bir tasarruf yapabilirsiniz.

Unutmayın! Uygulamanın mobil veri kullanımını kapatmak, bazı özelliklerin çalışmasını engelleyebilir. Veri yönetimi konusundayken, iOS hizmetlerinin bu noktaya kadar ne kadar veri kullandığına dair ayrıntılı bir döküm elde edebilirsiniz. Hücresel Veri bölümünün üstünde (uygulamalarınızı yeni yönettiğiniz yer) Geçerli Döneminizi ve ne kadar veri kullandığınızı görürsünüz. Aylık kullanımınızı takip etmek için uygulama listenizin en altına gidin ve İstatistikleri Sıfırla’ya dokunun. kullanım detaylarınızı görmek için önümüzdeki 30 gün içinde verileri takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*