Anasayfa / Mobil / iPhone kapalı, sessiz veya rahatsız etmeyin modunda alarm çalışır mı?

iPhone kapalı, sessiz veya rahatsız etmeyin modunda alarm çalışır mı?

Eski telefonları kullananlar hatırlar. Nokia ve benzeri eski telefonlarda, telefon kapalıyken bile alarm çalardı. Eski telefonlardan farklı olarak, iPhone’unuzun kapalı iken alartm çalmaz. Bazı Android telefonlar hala bu özelliğe sahip fakat İPhone veya ipad’lerde bu özellik yoktur.

Reklamlar

Bazı kullanıcılar gece yatarken telefonunu rahatsız etme moduna veya sessiz moduna alır. Peki bu modlarda iken alarmınız çalar mı ? veya hangi durumlar alarmınızın çalışmasını engeller detaylı olarak anlatalım.

iPhone kapalıyken alarm çalar mı ?

İPhone’unuz kapalı olduğunda maalesef alarm çalmaz. Bir alarmın çalmasını istiyorsanız, iPhone’unuzun açık kalması gerekir. Uyku modunda (ekran kapalıyken), Sessiz ve hatta Rahatsız Etmeyin modunda bile alarm çalmaya devam eder fakat kapalı durumda alarm çalmayacaktır.

Reklamlar

iPhone’um sessizse veya rahatsız etme modundaysa alarm çalar mı ?

Telefonunuz açık olduğu sürece, alarm çalacaktır. iPhone’unuz Sessiz veya Rahatsız Etmeyin modundayken alarm çalacaktır.

iPhone’umun pili bitirse alarm çalar mı ?

İPhone’unuzun gece boyunca pili biterse, sabah için ayarladığınız alarm çalmaz. iPhone’lar, özellikle Düşük Güç Modu’nu açtığınızda kullanmıyorsanız, yaklaşık %20 pil kalmışsa, çok fazla endişelenmenize gerek yoktur. Öte yandan, eğer %5 oranında piliniz kalmışsa ve yedi saatlik bir uyku sonrası muhtemelen şarjı tükenmiş olacaktır.

Eğer bir nedenden ötürü, iPhone’unuzun bataryası düşük olursa, sabah, alarmınız çalışmayacaktır. Gece bekleme modunda batarya tasarrufu ve alarm çalışmasını istiyorsanız rahatsız etmeyin modunu kullanabilirsiniz. Alarm konusunda iPhone’unuza güvenemezsiniz.

Reklamlar

2 yorum

  1. telefon kapalıyken alarm çalar mı

  2. kapalıyken alarm çalması içinbir uygulama yükledim ama yinede açılmadı telefon demekki telefonu sürekl açık tutmak gerekiyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*