Anasayfa / Mobil / Whatsapp grubundan nasıl çıkılır

Whatsapp grubundan nasıl çıkılır

Whatsapp kullanıcılarından sıkça gelen sorulardan biri olan; Whatsapp grubundan nasıl çıkılır ? sorusunu resimli anlatacağız. Bu anlatımla amatör kullanıcılar bile işlemi kolayca yapabilir.

Whatsapp grup sohbet özelliği, bazı kullanıcılar tarafından çok gereksiz olarak kullanılabiliyor. Bu durumdan rahatsız olan kullanıcılar mecburen gruptan çıkmak zorunda kalıyor. Whatsapp’ta sizi çok fazla gruba dahil eden kullanıcıları spam olarak işaretleyerek şikayet edebilirsiniz. Whatsapp gruplarından çıkış yapmak için aşağıdaki anlatımı kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Whatsapp gruplarından nasıl çıkış yapılır ?

Whatsapp uygulamasına giriş yapın.

Çıkış yapmak istediğiniz Grup ekranına basılı tutun ve sağ üst köşede bulunan, Gruptan çık seçeneğine dokunun.

Reklamlar

Gruptan çıkışınızı onaylamak için “** grubundan çık ? ” uyarı ekranında Çık seçeneğini tekrar işaretleyin.

Grup ekranında “Ayrıldınız” uyarını göreceksiniz fakat geçmiş konuşmalar hala ekranınızda görünecektir. Gruba tekrar basılı tutarak ekranın üstünde bulunan Çöp kutusu simgesine dokunarak grubu silebilirsiniz.

Grup ekranını sildikten sonra tekrar geri alma şansını yoktur. Grup’a tekrar giriş yapmak için Grup yöneticiniz tarafından tekrar alınmanız gerekmektedir. Whatsapp grubuna, sadece dahil olduktan sonra atılan mesajları görebilirsiniz. Gruba alınmadan önceki yazışmaları göremezsiniz.

Gruptan çıkmak yerine sadece grup konuşmalarını silmek için Sohbeti temizle seçeneğini kullanabilirsiniz. Eğer grubu tamamen silmek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri uygulayın.

Whatsapp uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Whatsapp gruplarından çıkma ve grup sohbeti hakkında sorularınızı yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Internete baglanmadan bir whatsapp grubundan cikilabilir mi ? Tesekkurler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*