Anasayfa / İnternet / Sağ alt köşede reklam çıkıyor çözümü

Sağ alt köşede reklam çıkıyor çözümü

Google Chrome’da sağ alt köşede çıkan reklamlar hakkında kullanıcılardan çok şikayet alıyoruz. Genellikle Google Chrome’da sorun yaşanıyor fakat diğer tarayıcılarda da karşılaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bu tarz reklamlar ile karşılaşmanızın nedeni, sahte linkler veya ücretsiz yazılımlar ile birlikte gelen zararlı yazılımlardır. Bu yüzden kaynağını bilmediğiniz dosyaları yüklememenizi, kaynağını bilmediğiniz linklerin yönlendirmelerini kabul etmemeniz gerekiyor.

Reklam virüsünü temizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Reklamlar

Nasıl temizlenir ?

AdwCleaner, bu tarz virüsleri temizlemek için oldukça pratik bir yazılımdır. AdwCleaner yazılımını indirmek için tıklayın.

Yazılımı indirdikten sonra çalıştırın. Otomatik olarak güncelleme yapılacak tarama başlatılacaktır. Tarama tamamlandıktan sonra sonuçlar listelenecektir. Virüsünü temizlemek için “Temizle ve Onarım” seçeneğine tıklayın.

Temizleme işleminin tamamlanması için “Temizle ve yeniden başlat” seçeneğine tıklıyoruz.

Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra virüs temizlenmiş olacaktır. Eğer sorun devam ediyorsa alternatif olarak Zemana yazılımını kullanabilirsiniz. Programı indirmek için Tıklayın.

Programı çalıştırdıktan sonra “Tara” seçeneğine tıklayarak tarama işlemini başlatın. Tarama ortalama 2-3 dk sürmektedir.

Tarama tamamlandıktan sonra listelenen virüs ve zararlıları karantinaya al veya sil seçeneklerini kullanarak silebilirsiniz. Eğer herhangi bir zararlı tespit edilemediyse, “Tebrikler ! Bilgisayarınız temiz :)” uyarısını göreceksiniz.

Tarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sağ alt köşede çıkan reklamlardan kurtulmuş olacaksınız. Bilgisayarınız açıldıktan sonra internette gezinerek test edebilirsiniz. Hata devam ediyorsa ekran görüntüsü atarsanız tekrar destek olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*