Anasayfa / Instagram / instagramda mavi tik alma şartları

instagramda mavi tik alma şartları

Instagram, yalnızca bir fotoğraf paylaşım sitesinden çok daha fazlasıdır. Aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısı ile oldukça güçlü bir platformdur.

Reklamlar

Bu makale, Instagram’daki mavi tık işareti hakkında bilmeniz gereken her şeyi, bunun ne olduğu, sahip olmanın avantajları ve mavi tık almanız için neler yapmanız gerekiyor gibi konuları içeriyor. Dolayısıyla, Instagram hesabınızı bir sonraki seviyeye taşımaya kararlıysanız, Instagram’daki mavi tik hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfetmek için okumaya devam edin.

Instagram’da doğrulanmak ne anlama geliyor?

Instagram doğrulanmış hesap çıkartması olarak da bilinen mavi tık işareti, hesap adının yanında, aramalarda ve Instagram hesabı sahibi gönderilere yorum yaptığında görünür.

Reklamlar

Rozetin tek bir basit kullanımı vardır ve bu, hesabı markanın resmi profili olarak tanımaktır. Instagram doğrulaması kimliğe bürünmeyi önler, bu nedenle ünlüler, küresel markalar ve tanınmış kişiler için ayrılmıştır. 

Platform, hesabın kimliğine bürünme olasılığının yüksek olduğu, tanınmış markaları ve etkileyicileri temsil eden hesaplar için bir doğrulama programı sunar. Bu, Instagram topluluğundaki kullanıcıların takip etmek istedikleri özgün markalarla ve insanlarla iletişimini sağlamaya yardımcı olmak içindir. 

Instagram, kullanıcıların ilk olarak Ağustos 2018’de doğrulama talebinde bulunmasına izin verdi. Etiketi olanlar için bu, platformun profilin halka açık bir figüre ait olduğunu onayladığı anlamına geliyor. 

Birisi bir talepte bulunduğunda Instagram, doğrulama talebinin kabul edilip edilmeyeceğini belirlerken çeşitli faktörleri dikkate alır. 

Göz önünde bulundurdukları ana faktörlerden biri, hesapların taklit edilme olasılığının yüksek olup olmadığıdır. Başvuru sahiplerinin mavi onay işareti doğrulamasını almak için markalar, ünlüler veya etkileyiciler gibi halka açık figürler olması gerekir.

Instagram’da Mavi tik İşaretinin Avantajları

İşletmeniz veya markanız kimliğe bürünme riski altındaysa, doğrulama işaretini almanız gerekir. Instagram tarafından doğrulanmış etiketi almanın birçok avantajı vardır, bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir:

  • Instagram’daki onay işareti markanızın özgünlüğünü sergilemeye yardımcı olur
  • Marka bilinirliğini artırmanın ve takipçi sayınızı artırmanın kolay bir yoludur
  • Markanızı sahtekarlardan korumak etkili bir stratejidir
  • Markanız ve takipçileriniz arasındaki güvenilirliği artırır
  • Markalar, doğrulanmış Instagram hesaplarına sahip pazarlamacılarla veya etkilerle çalışmayı tercih ediyor
  • Kontrol ayrıca kullanıcıların markanızı sosyal medyada kolayca bulmasına yardımcı olur

Onay işaretine sahip hesaplar ayrıca Instagram’daki diğer özel özelliklere, örneğin bir markanın araca erişmek için 10.000’den fazla kullanıcıya sahip olmasını gerektiren Instagram hikayelerinde “yukarı kaydır” özelliği gibi diğer özel özelliklere erken erişim elde eder.

Gördüğünüz gibi, Instagram işletme profilinizde bu basit onay işaretine sahip olmak, marka bilinirliği oluşturma ve takipçilerinizi artırma çabalarınızda büyük bir fark yaratabilir.

Artık Instagram’daki mavi tık avantajlarını anladığınıza göre , Instagram’da kimlerin doğrulama başvurusunda bulunabileceğine bakma zamanı.

Mavi tık için uygun muyum ?

Mavi tık işaretine başvurmaya uygun olmak için Instagram hesabınızın aşağıdaki doğrulama kriterlerini karşılaması gerekir:

Hesabın Gerçek Olması Gerekir: Doğrulamanın değerlendirilebilmesi için Instagram hesabınızın kayıtlı bir işletmeyi veya kurumu temsil etmesi veya gerçek bir kişiye ait olması gerekir . 

Hesap Benzersiz Olmalıdır : Instagram hesabı, temsil ettiği işletmenin veya kişinin benzersiz varlığı olmalıdır. Bu, kişi veya işletme başına yalnızca bir hesabın doğrulanabileceği anlamına gelir. 

Hesap Herkese Açık Olmalıdır: Mavi Instagram onay işareti yalnızca kamu kurumları ve ünlüler içindir; bu, platformda özel bir profiliniz olamayacağı anlamına gelir. 

Hesap Tamamlanmalıdır: Bu, feed’de bir profil fotoğrafı, biyografi ve en az bir gönderi olması gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, profiliniz diğer sosyal medya platformlarına “beni ekle” bağlantılarını içeremez.

Hesap Dikkate Değer Olmalıdır: Doğrulanmak için Instagram hesabınızın tanınmış bir figürü veya markayı temsil etmesi gerekir. Çok fazla aranmalı ve / veya birden fazla haber kaynağında yer almalıdır. Instagram, hesap incelemesi için promosyon veya ücretli içerik ortaklarını dikkate almaz.

Yukarıda belirtilen kriterleri karşılamanın yanı sıra, Instagram’ın Hizmet Koşullarını ve platformun Topluluk Kurallarını da incelemelisiniz.

Not: Doğrulama işlemi sırasında yanıltıcı veya yanlış bilgi verirseniz Instagram, doğrulanmış rozetinizi kaldıracaktır. Ayrıca hesabınızı silmek gibi ek işlemler de yapabilirler. 

Hesap doğrulama sürecinin tüm aşamalarında yalnızca doğru, alakalı ve gerçek bilgileri ekleyin. 

  • Gerçek ismini kullan
  • Doğru bir hesap kategorisi seçin
  • Kimliğinizi kanıtlamak için gerçek belgeler ve fotoğraflar kullanın.

Hesabınızı nasıl doğrularsınız ?

Hesap doğrulamaya herkes başvurabilir.

Uygulamada hesaplar > Doğrulama iste seçeneğini kullanarak mavi tık talebinde bulunabilirsiniz.

Nasıl onay alınabilir ?

Instagram, Instagram hesabınız doğrulama kriterlerini karşılasa bile, mavi onay işaretini alacağınız konusunda hala bir garanti olmadığı konusunda çok nettir. Kendinize en iyi onay alma şansını vermek için aşağıdaki ipuçlarını uygulamak iyi bir fikirdir: 

Biyografinizi Tamamlayın: Hesabınızı doğrulayıp doğrulamayacağınızı belirlerken Instagram’ın aradığı ilk şeylerden biri tam bir profildir. Biyografi alanlarında gerekli tüm bilgileri doldurduğunuzdan emin olun. Bir fotoğraf, en az bir gönderi ve kendiniz, işletmeniz veya markanız hakkında doğru bilgiler ekleyin.

Haber Değeri Olun: Instagram’da doğrulanmanın bir başka temel şartı da hesabınızın haber değeri taşıması gerektiğidir. Bunu başarmanın bir yolu, isminizi haberler veya medya’da geçmesini sağlamaktır.

Daha fazla görünürlük için yerel haber ajansları ve diğer büyük yayınlarla da bağlantı kurabilirsiniz. 

Instagram’da Takipçilerinizi Artırın: Instagram doğrulaması için gerekli sayıda takipçi olmasa da, daha fazla takipçi sizi daha dikkat çekici kılar. Instagram’da mavi tiki garantilemek istiyorsanız, erişiminizi artırmaya ve takipçilerinizi büyütmeye devam edin.

Çevrimiçi olarak kayda değer bir kişi olmak için çok sayıda takipçisi olan aktif bir hesaba ihtiyacınız var. Bu, ne kadar dikkate değer olduğunuzun önemli bir göstergesidir ve onaylanma şansınızı büyük ölçüde artıracaktır.

Etkileşimi Artırın: Instagram’daki mavi onay işareti için onay şansınızı artırmanın bir başka yolu da takipçilerinizi dahil etmektir. Çoğu sosyal kanalda, etkileşim güçlü bir özgünlük sinyali olarak kabul edilir. 

Instagram, müşterilerinizin, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi kullanan müşterilerden gelen gönderileri başkalarının görebilmesi için kendi gönderilerinde markanızı etiketlemeye teşvik etmeyi önerir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*