Anasayfa / Instagram / instagram şikayet formu

instagram şikayet formu

Instagram kullanırken yanlış birşeyler mi karşılaştınız ? Peki bu durumda instagram şikayet formuna nasıl ulaşabiliriz ? İnstagram’da herhangi bir sorun yaşıyorsanız veya sizi rahatsız eden gönderilerle karşılaştığınız zaman, şikayet formunu kullanarak durumu yetkililere bildirebilirsiniz. İnstagram, şikayetlere oldukça önem vermektedir. Herhangi bir sorun hakkında ne kadar fazla şikayet alınıyorsa, o kadar hızlı çözüm alınabilir.

Reklamlar

Taklit hesaplar, nefret söyleminde bulunan hesaplar, mülkiyet hakları ihlali, spam, istismar veya özel bilgilerinizin başka hesaplarda paylaşılması gibi durumlarda, şikayet formunu kullanarak yetkililere durumu iletebilirsiniz. Instagram’da Topluluk Kurallarını ihlal eden fotoğraf veya video gibi içerikleri şikayet etmek için lütfen aşağıdaki formu kullanın. Bir şeyi şikayet ettiğinizde, bilgileriniz söz konusu gönderinin veya profilin sahibiyle paylaşılmaz.

Şikayet formuna giriş yapmak için tıklayın

Reklamlar

Şikayet formunu aşağıdaki gibi doldurun. Şikayetinizle ilgili gerekli tüm detayları verdiğinizden emin olun. Mümkün oldukça kısa ve öz bir şekilde sorunu ifade edin. Sorun hakkında 24 saat içinde geri dönüş yapılmaktadır. Geri dönüş için E-posta adresinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Sizi rahatsız eden yorum veya paylaşım ile ilgili linkleri mutlaka doldurun. Eğer şikayetinizdeki bilgiler, gerçekten kuralları ihlal ediyorsa, şikayet ettiğiniz hesap kapatılacaktır.

Şikayet ettiğim hesap kapanır mı ?

Hesabın kapatılması, tamamen şikayet ettiğiniz konu ile alakalıdır. Şikayetiniz aşağıdaki konulardan biri veya birkaçı ile alakalıysa, hesap kapatılacaktır.

  1. Taklit hesaplar,
  2. Fikri milkiyet ,
  3. Yaşı tutmayan çocuklar
  4. Taklit hesaplar
  5. Özel bilgi veya görüntülerin paylaşımı

İnstagram şikayet formunu kullanmak için, instagram hesabınız olmasına gerek yoktur. İnstagram kullanmıyor olsanız bile, instagramda herhangi bir durumu şikayet edebilirsiniz.

İnstagram şikayet, hesap sorunları ve instagram ip numarasından yer tespiti gibi tüm konularda, ilgili makalelerimize göz atabilirsiniz. Makalelere ulaşmak için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*