Anasayfa / Instagram / Uzun süre kullanılmayan instagram hesabı kapanır mı?

Uzun süre kullanılmayan instagram hesabı kapanır mı?

Uzun süre kullanılmayan instagram hesapları siliniyor mu ? İnstagram’ın aktif olmayan kullanıcılar için belirlediği süre nedir ? Bugünkü yazımızda aktif olmayan hesaplarla ilgili bilgi vereceğiz.

Reklamlar

Instagram’ın aktif olmayan kullanıcı adı ilkesi nedir? İnsanları hesap oluşturduktan sonra Instagram’a giriş yapmaya ve uygulamayı kullanmaya teşvik ediyoruz. Hesabınızı aktif tutmak için, oturum açıp fotoğraf paylaştığınızdan ve fotoğrafları beğenip yorum yaptığınızdan emin olun.

Instagram, kullanıcıları Instagram hesaplarını oluşturduktan sonra aktif kalmaya teşvik ediyor. Kullanıcılarını meşgul etmek için Instagram’ın belirli kriterlere uyan tüm aktif olmayan hesapları silme politikası vardır.

Reklamlar

Bu, Instagram profilinize dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir, çünkü yeterince sık giriş yapmadığınız zaman hesabınızı kaybedebilirsiniz. Bu, hesaplar ne kadar popüler olursa olsun veya kaç gönderi sahibi olursa olsun herkesi etkiler. Ancak Instagram’ın bir hesabı etkin olmayan şekilde ilan etmesi için ne kadar süre geçmesi gerekiyor? Instagram, bir hesabın silinmesi gerekip gerekmediğini belirlerken tam olarak neyi dikkate alıyor? Bu yazıda cevaplayacağımız ana sorular bunlar. Bir Instagram hesabı, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olarak etkin değil olarak işaretlenir:

  • Hesabınızın oluşturulduğu tarih
  • Hesabınıza en son giriş yaptığınız zaman
  • Hesabınızın fotoğraf, video veya hikaye paylaşıp paylaşmadığı
  • Hesabınızın diğer fotoğrafları beğenip beğenmediği
  • Hesabınızın takipçileri vb. olup olmadığı

Etkin olmayan hesaplar ne kadar sürede silinir ?

Instagram, etkin olmayan bir hesabın silinmesi için ne kadar zaman geçmesi gerektiğine dair net bir açıklama yapmıyor. Ancak kişisel hesaplarının silinmesi riskinden kaçınmak için kullanıcılarını arada bir oturum açmaya ve platformlarını kullanmaya teşvik ediyor.

Bunu destekleyen resmi bir açıklama olmamasına rağmen, Instagram’ın 1 ila 2 yıl arasında herhangi bir yerde tamamen pasif olmaları durumunda hesapları sildiğini düşünüyoruz.

Hesabın silinmesini nasıl engelleyebiliriz ?

Instagram’ı aktif olarak kullanmıyorsunuz fakat yine de hesabınızın silinmesini istemiyorsanız, hesabınızın silinmesinin önlemenin en kolay yolu belirli aralıklarla oturum açmaktır.

Bunun için uygulamanın yüklü olması şart değildir. Instagram web arayüzüne girerek, belirli aralıklarla hesabınızı açmanız yeterlidir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*