Anasayfa / Instagram / instagram hesabım kapatıldı itiraz formu 2020 *Güncel

instagram hesabım kapatıldı itiraz formu 2020 *Güncel

İnstagram’da son zamanlarda, “hesabım kapandı” şikayetlerini sıkça alıyoruz. Hesabınıza giriş yapmaya çalışırken, Hesabın koşullarımızı ihlal ettiği için kapatıldı. Hesabını nasıl geri alabileceğini öğren. Uyarısı ile karşılaşırsınız. İnstagram politikalarını ihlal eden bir etkinlikte bulunduysanız, instagram hesabınızı kapatılacaktır. İnstagram’ın bu konuda oldukça hassas olduğunu söyleyebiliriz. Hesabınızı kullanırken, başka kullanıcıları rahatsız edecek içerik ve etkinliklerden kaçınmalısınız.

Reklamlar

Hesap kapatılma nedenlerini başka bir yazıda ele alacağız. Bugün, kapatılan instagram hesabını açmak için neler yapabileceğinizi anlatacağız.

“Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, araştırabilmemiz için lütfen aşağıda istenen bilgileri verin. Lütfen bu formu sadece hesabınız Instagram Topluluk Kuralları’na aykırı olduğu için kapatıldıysa ve bunun bir yanlışlık sonucu olduğunu düşünüyorsanız gönderin.”

Reklamlar

Instagram itiraz formu nasıl kullanılır ?

Instagram hesabınızı tekrar açtırmak için itiraz formunu kullanmanız gerekiyor. Instagram yetkilileri ile iletişime geçebileceğiniz tek kanal itiraz formudur.

İtiraz formuna giriş yapmak için tıklayın

Kapanan hesap, kişisel bir hesapsa hayır seçeneğini işaretleyin.

Nufus cüzdanınızda yazan adınız, instagram kullanıcı adı ve e-posta adresini doldurarak formu gönderin.

Eğer telefondan forma giriş yapmak istiyorsanız, hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Hesabınızın kapatıldığına dair uyarının hemen altında bulunan;

“Bunun bir hata olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bize bildirin” seçeneğine dokunun.

Açılan formu doğru ve eksiksiz olarak doldurun.

Formu doldurduktan sonra ne yapmalıyız ?

Formu doldurduktan sonra, hesabınızın neden kapatıldığına dair detaylı bir mail alacaksınız. Eğer bu e-posta’da sizden talep edilen bir belge varsa, bu belgeyi doldurarak maili cevaplayın.

Ciddi bir politika ihlali varsa ve hesabınız açılamayacak durumdaysa, bu konuda e-posta’da gerekli bilgi verilecektir. Bu durumda hesabınızı açmanız mümkün değildir!

Yorum atarak sorunlarınızı iletin.

Reklamlar

3 yorum

  1. Merhaba,
    Formu doldurup göndermek istediğim zaman “bu istekle alakalı sorun oluştu. Mümkün olan en kısa sürede düzeltmek için üzerinde çalışıyoruz “ şeklinde uyarı alıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

  2. kral benim hesabım kapatıldı instagram tarafından itiraz ettim bi mail geldi form var itiraz formu dolduruyorum fakat gönderilmiyor yardımcı olurmusun

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*