Anasayfa / Instagram / Instagram yasaklı etiketleri bulma etiketler neden yasaklanır

Instagram yasaklı etiketleri bulma etiketler neden yasaklanır

Instagram yasaklı etiketler, paylaştığınız etiketlerin görünmesini engelleyen problemlerden biridir. Gönderileriniz, etiket altında görünmüyorsa, ilgili etiket instagram tarafından yasaklanmış olabilir. Bunu anlamanın yollarını aşağıda paylaştık.

Reklamlar

Bir etiketle ilgili çok fazla rahatsız edici paylaşım yapılıyorsa, bu etiket instagram tarafından yasaklanabilir veya sınırlandırabilir.

Etiketin engellendiğini anlamanın en kolay yolu o etiketi arama kısmına yazarak yapılan paylaşımlar sayfasına gelmektir. Eğer etiket sayfasında “konu etiketinden yakındaki gönderiler şu anda gizlendi” uyarısı görüyorsanız bu, etiketin yasaklandığı anlamına gelmektedir. Yaptığınız paylaşım bu etikette çıkmayacağı için bu etiketi paylaşımlarınızda kullanmanıza gerek yoktur.

Reklamlar

Etiket engeli veya sınırlandırılması arasında farklar vardır. Genel olarak etiket kullanımı yasaklı olabilir veya sizin bu etiketi kullanmanız sınırlandırılmış olabilir. Bu ikisi farklı şeylerdir.

Instagram etiketler neden yasaklanır ?

Etiket engelinin sebebi çok fazla etiket kullanımında dolayı Instagram’ın sizi spam olarak algıyabilme ihtimali olsa da her zaman bu sebeple olmayabilir.

  • Çok fazla konu etiketi kullanmak
  • O etiket altında çok fazla şikayet yapılması
  • Normalin üstünde paylaşımlar
  • Sürekli takip isteği gönderilmesi
  • Kullanıcıları takip etme engel
  • Fazla yorum yapmaktan engellenmek
  • Belirli etiketler arasında sıradışı etkinlikler

Instagram’ın kullanıcılarını korumaya yönelik bu ve buna benzer birçok engellemesi vardır. Temel olarak; sıra dışı etkinlikler, instagram’da yaptığınız işlemlerin engellenmesine neden olabilir. Peki nedir bu sıra dışı etkinlikler ? Standart bir kullanıcının yapacağı işlem limitlerinin üstünde olan tüm işlemler sıra dışı olarak değerlendirilebilir.

Instagram kullanım limitleri ile ilgili daha önce paylaşım yapmıştık. Dilerseniz bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*