Anasayfa / Instagram / Instagram: İşlem engellendi sebebi ve çözüm yolları

Instagram: İşlem engellendi sebebi ve çözüm yolları

Instagram’da belirli kullanım limitlerini aşmanız halinde, işlem engellendi hatası ile karşılaşırsınız. Hata; “Bu işlem engellendi. Lütfen daha sonra tekrar dene. Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.

Reklamlar

Hatanın sebepleri

Hatanın birçok farklı nedeni olabilir. Bunları tamamı, instagram politikalarına uygun kullanım dışına çıkmaktan kaynaklanmaktadır.

  • Çok fazla beğeni ve yorum
  • Kısa sürede çok fazla kullanıcı takip etmek
  • İnstagram hesabınızda, normalin dışında etkinlikler tespit edilmesi
  • Tanımadığınız kişilere çok fazla DM göndererek, şikayet dönüşü almak
  • Çok farklı cihazlardan, hesaba giriş-çıkış yapmak
  • Normal kullanımın dışında paylaşımlar yapmak

İnstagram’da dikkat etmeniz gereken limitler

Instagram’da takip edebileceğiniz kişi sayısında bir sınırlama vardır. Instagram’a göre , “spam’i azaltmak” için, takip edebileceğiniz kişi sayısını 7500 ile sınırlıdır. Çok aktif bir instagram kullanıcısıysanız, bu limite dikkat etmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Bir gün içinde çok fazla insan takip ederseniz, size sınıra ulaşıldığını bildiren bir mesaj alırsınız.Günlük limit haricinde Instagram, saatte sadece 20 kişiyi takip etmenize izin verir. Hesabınızın takip edilmesinde herhangi bir sınır yoktur.

Beğeniler için belirlenen sınırlama saatte 350 ‘dir. Eğer otomatik bir beğeni aracı kullanmıyorsanız ve spam yapmıyorsanız bu sayı normal kullanıcılar için oldukça yeterli bir sayıdır.

Kullanıcıların çok fazla yorum yapma ihtiyacı olmayabilir fakat kurumsal hesaplarda çok fazla yorum gönderilmesi gerekebilir. Bu konuda kullanıcılardan gelen geri bildirimlere göre günlük limit;

Günlük 250 adet yorum limiti vardır.

Bu limit takipçi sayısı ve hesap etkileşimlerine göre değişiklik göstermektedir.

En çok yapılan spam’lardan biri de; Hashtag’dir. Gönderilerinizde 30’dan fazla hashtag gönderemezsiniz.

Instagram boyunca kullanabileceğiniz karakter sayısının bazı sınırlamaları vardır. Instagram kullanıcı adı karakter sınırı 30 ‘dur.

Instagram biyografiniz 150 karakteri aşamaz.

Instagram’daki başlıklarınızda / yorumlarınızda kullanabileceğiniz karakter sınırı 2200 ‘dür.

DM (direkt mesaj) gönderilerinde herhangi bir sınır yoktur fakat tanımadığınız kişilere attığınız DM’ler, çok fazla şikayet alırsa, hesabınızın kısıtlanmasına neden olabilir.

Bu kurallara dikkat etmeniz halinde “işlem engellendi” hatası kısa süre içerisinde kalkacaktır. İşlem hakkında sorularınızı iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

  1. Merhabalar hesabım yaklaşık 2 gündür gönderileri göremiyorum herşey gözüküyor hikaye atabiliyorum hikayelere bakabiliyorum mesajlaşabiliyorum keşfet görünüyor sadece gönderi bölüm siyah olarak kalıyor gönderiler gözükmüyor.Başka bir cihazdan girdiğim zaman instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz lütfen daha sonra tekrar deneyiniz diye uyarı veriyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz çok teşekkürler şimdiden.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*