Anasayfa / Instagram / Instagram hikayeler’e yeni yazı tipleri geldi

Instagram hikayeler’e yeni yazı tipleri geldi

Instagram Hikayeler için kullanılabilecek yeni yazı tiplerini yayınladı.

Reklamlar

4 yepyeni Instagram Hikayeleri yazı tipinin yanı sıra zaten bildiğimiz ve aktif olarak kullandığımız yazı tipleri de kullanılmaya devam ediliyor.

Bu yazımızda, instagram hikayelerini daha farklı bir görünüme kavuşturacak yeni yazı tiplerini tanıtıyoruz. Instagram Hikayeleri tasarımlarınızı bir sonraki seviyeye taşımak için en önemli ipuçlarını paylaşıyoruz:

Reklamlar

Bu yılın başlarında Instagram, bazı yeni hikaye yazı tiplerinin kullanılacağını duyurdu;

https://twitter.com/instagram/status/1290347300439486464?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1290347300439486464%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Flater.com%2Fblog%2Finstagram-stories-fonts%2F

Orijinal dizinin yenilenmiş bir versiyonunun yanı sıra yepyeni yazı tipleri artık Instagram Hikayeleri düzenleyicisinde mevcut. Yeni yazı tiplerini kullanmak için tek yapmanız gereken Instagram Hikayeleri düzenleyicisini açmak ve ekranın sağ üst köşesindeki yazı tipi simgesine dokunmak. İşte sevilen yazı tiplerinden bazıları;

Comic Sans’tan ilham alan bu yazı tipi (menüde altıncı), eğlenceli bir boya fırçası stili vurgulama efektiyle tamamlanmış olarak instagram’da olacak.

Bir sonraki yeni yazı tipi, Instagram Hikayeleri içeriklerinde editoryal bir görünüm oluşturmak isteyen markalar için oldukça güzel bir görünüm sağlıyor.

Bu italikleştirilmiş açık serif yazı tipi, sofistike bir dokunuşa sahiptir ve vurgu seçeneği ile oldukça güzel bir görünüm sağlar.

Bir diğer yazı tipi; modern, aynı zamanda eğlenceli bir yeni ana hat vurgusuna sahiptir:

Bu sevimli ve eğlenceli twist, özellikle orijinal blok renkli yazı tipi tasarımıyla eşleştirildiğinde gerçekten güzel bir görünüm sağlıyor.

Diğer yazı tipleri için instagram hikayeleri ziyaret edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*