Anasayfa / Yazılım / Google Drive’da dosya paylaşımı nasıl yapılır

Google Drive’da dosya paylaşımı nasıl yapılır

Google Drive, dosya paylaşımı için oldukça kolay bir arayüz sunar. Dosyalarınızı arkadaşlarınızala paylaşarak, bu dosyalar üzerinde birlikte çalışabilirsiniz. Google Drive, Google tarafından oluşturulmuş ve yönetilen bir dosya depolama ve senkronizasyon hizmetidir. Bu hizmet; kullanıcıların bulutta doküman depolayabilmelerini, dosya paylaşabilmelerini ve iş birliği yaptıkları kişilerle dokümanları düzenleyebilmelerini sağlar. Google Drive; dokümanların, elektronik tabloların, sunumların, çizimlerin, formların ve daha fazlasını iş birliği halinde düzenlenebilmesini sağlayan; Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’dan oluşan bir ofis paketidir. Google Drive’da genele açık olarak paylaşılan dosyalar İnternet arama motorları tarafından aranabilir.

Reklamlar

Google Drive’da dosya paylaşımı yapacağınız kişinin Google hesabı olması şart değildir. Dosyayı okuma, yazma yetkileri ile paylaşabilirsiniz.

Drive dosya paylaşımı nasıl yapılır ?

Google drive’da paylaşmak istediğiniz dosya veya klasöre sağ tıklayıp “Paylaş” seçeneğine tıklayın.

Reklamlar

Eğer dosyayı herkesle paylaşacaksanız ve sadece link göndererek dosyaya erişim yapılmasını istiyorsanız “Paylaşılabilir bağlantıyı al” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Kişiler ve gruplarla paylaşın ekranında, dosyayı paylaşmak istediğiniz kişilerin mail adresini yazarak ekleyin.

Not ekleme özelliği ile paylaştığınız dosya hakkında detay da iletebilirsiniz.

İşlemleri tamamlandıktan sonra Drive dosyanız ilgili kişiler ile paylaşılacaktır. İşlem bu kadar basittir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*