Anasayfa / Yazılım / Chrome plugins’e nasıl girilir

Chrome plugins’e nasıl girilir

Chrome pluginse nasıl girilir

Reklamlar

Google Chrome’da plugins sayfasına giriş yapmak istediğiniz zaman görseldeki gibi bir hata ile karşılaşırsınız. Peki Chrome plugins’e nasıl girilir ? 

Chrome’da yapılan son güncellemeden sonra plugins sayfasına giriş tamamen kapatılmıştır. Eskiden  adres çubuğuna chrome://plugins/ yazarak ilgili sayfaya giriş yapabiliyordunuz fakat son güncellemelerden sonra bu sayfaya giriş tamamen kapatılmıştır. Sayfaya giriş yaparken “Bu siteye ulaşılamıyor” hatası ile karşılaşırsınız. Plugins ayarlarını yapılandırmak için içerik ayarlarını kullanmanız gerekiyor.

Reklamlar

Adres çubuğuna aşağıdaki adresi yapıştırın.

chrome://settings/content/

ilgili ekrana giriş yaptıktan sonra Cookies, javascript, Flash, Resimler gibi eklentilerin hangi sitelerde çalışmasını istediğinize karar verebilirsiniz. Genellikle bu ayarlar sayfası Flash ayarları için kullanılmaktadır. Flash player’ı kapatıp veya açmak için adres çubuğuna;

chrome://settings/content/flash yazarak giriş yapın.

Adrese giriş yaptıktan sonra “Sitelerin Flash çalıştırmasına izin ver” seçeneğini kapatıp açabilirsiniz. Önce sor seçeneğini kullanarak da eklentilerin çalıştırılmadan önce sorulmasını da sağlayabilirsiniz.

Chrome flash ayar

Belirli siteler için bu ayarları yapılandırmak için seçeneğin en altına giriş yaparak siteleri düzenleyebilirsiniz. Javascript ve diğer eklentiler içinde aynı seçeneği kullanabilirsiniz.

Ayrıca eklentiler seçeneğine giriş yapmak için kullanacağınız kod:

chrome://extensions/

Google Chrome yardım sayfasına giriş yapmak için kullanacağınız kod:

chrome://settings/help

Bu sayfalar son güncellemelerden sonra da hala aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Chrome’da merak ettiğiniz diğer ayarlar ve sorunlar için sitemizi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*