Anasayfa / Yazılım / Flash Bellek Nasıl Sifrelenir ?

Flash Bellek Nasıl Sifrelenir ?

Removable Access Tool adlı ücretsiz yazılım ile Windows işletim sistemlerinde USB belleklere dosya kopyalanmasını engelleyebilirsiniz

Araç USB belleklere veri yazılmasını engelleyebildiği gibi USB belleklerdeki dosyaların okunmasını da önleyebiliyor. Removable Access Tool ile USB belleklere dosya kopyalanmasını engellemek oldukça kolay.

Reklamlar

dosya kopyalama

Ücretsiz olan Removable Access Tool programını buradan indirebilirsiniz. Kuruluma ihtiyaç duymayan aracı çalıştırdığınızda minimalistik ve sade bir pencere ile karşılaşacaksınız. Yazılım arayüzünde üç adet seçenek yer alıyor. “Allow Read & Write (Default)” seçeneği ile USB bellekler sistemde sorunsuzca tanımlanıyor ve veri aktarımı yapabiliyor. “Allow Read Only” seçeneği USB belleklere dosya kopyalanmasını engelliyor ama bellekteki dosyalara erişilebiliyor. “Disable USB Disks Detection” seçeneği ise USB belleklerin sistem tarafından algılanmasını önlüyor; yani bu seçenek ile USB belleklere veri yazılmasının ve bellekteki dosyalara erişilmesinin önüne geçilebiliyor.

Reklamlar

dosya kopyalama 2

Eğer herhangi bir kişinin programı kullanarak yaptığınız engellemeleri kaldıracağını düşünüyorsanız programdaki parola koruması özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu özelliğe erişmek için “Options” menüsündeki “Change Password” seçeneğine tıklayın ve bir parola belirleyin.

Ücretsiz olan ve kuruluma ihtiyaç duymayan Removable Access Tool aracını Windows 8,Windows 7, Windows Vista ve Windows XP işletim sistemlerinde sorunsuzca kullanabileceğinizi belirtelim.

İNDİR
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*