Anasayfa / Yazılım / Windows Defender Kapatma Nasıl Yapılır

Windows Defender Kapatma Nasıl Yapılır

Windows defender kapatma işlemi nasıl yapılır ? Geçici veya kalıcı olarak defender’ı nasıl kapatabilirsiniz resimli olarak anlatacağız.

Reklamlar

Windows Defender, Microsoft tarafından geliştirilen, sisteminizi zararlı yazılımlardan korumaya yarayan bir yazılımdır. Windows vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur. Defender, antivirüs yazılımları ile yapabileceğiniz tüm işlemleri sunmaktadır. Yazılımın herhangi bir ücretli sürümü yoktur. Defender aktif olan bir makinada herhangi bir antivirüse ihtiyaç duymazsınız. Peki defender’ı nasıl kapatabilirsiniz ?

Windows defender’ı kapatmanın 2 farklı yolu vardır. Geçiçi olarak kapatabilir veya tamamen devreye girmesini engelleyebilirsiniz. Öncelikle geçici olarak nasıl kapatabileceğinize göz atalım.

Reklamlar

Windows defender geçiçi olarak kapatma

Ayarlar / Güncelleştirme ve güvenlik / Windows defender seçeneklerini takip ederek, gerçek zamanlı koruma seçeneğini kapalı duruma getirebilirsiniz.

Arama alanına Gerçek zamanlı koruma yazarak da menüye giriş yapabilirsiniz. Bir sonraki yeniden başlatmaya kadar koruma kapatılmış olacaktır.

Windows defender kapatma

Windows defender kalıcı olarak kapatma

Başlat / çalıştır’a regedit yazarak enter a basın ve kayıt defterine giriş yapın.

Kayıt defterinde aşağıdaki adımları takip edin;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

DisableAntiSpyware DWORD değerini 1 (bir) olarak ayarlayın. İşlem bu kadar. Eğer seçeneği tekrar aktif hale getirmek istiyorsanız aynı adımları takip ederek değeri 0(sıfır) olarak değiştirebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*