Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter spam yediğimi nasıl anlarım

Twitter spam yediğimi nasıl anlarım

Twitter’da spam cezası almanıza sebep olan davranışlar ve spam cezası aldığınızı nasıl anlayacağınızı gösteren bazı yöntemleri sunacağız.

Reklamlar

Twitter Spam: Askıya alınan hesapların çoğu spam nitelikli veya sadece sahte oldukları ve Twitter ve tüm kullanıcılarımız için güvenlik riskleri oluşturdukları için askıya alınmaktadır. Bu tür hesaplar Twitter kurallarına aykırıdır. Twitter’da hesap manipülasyonu çok farklı şekillerde olabilir ve kurallar belirlenmiştir.

Spam aldığınızı nasıl anlarsınız ?

Şüpheli düzeyde spam etkinlik tespit edildiği zaman, hesaplar kilitlenebilir ve ek bilgiler (ör. telefon numarası) vermesi veya güvenlik kodunu çözmesi istenebilir. Ciddi ihlallere yol açan hesaplar ilk belirlemede kalıcı olarak askıya alınır.

Reklamlar

Neden spam cezası aldım ?

Twitter’daki bir sohbetten hesaplara, web sitelerine, ürünlere, hizmetlere veya girişimlere trafik veya ilgi yönlendirmeye çalışan ticari amaçlı spam; hesapları veya içerikleri olduklarından daha popüler veya etkin göstermeye çalışan sahte etkileşimler ve birden fazla hesap, sahte hesaplar, otomasyon ve/veya komut dosyası oluşturma aracılığıyla sohbetleri yapay olarak etkilemeye çalışan koordine etkinlikler spam olarak cezalandırılır.

Spam cezası itirazı

Spam cezası, bazı durumlarda sistemsel hata kaynaklı olarak alınabilir. Bu durumda aşağıdaki forma giriş yaparak durum hakkında yetkilileri bilgilendirebilirsiniz.

https://help.twitter.com/forms/signin

Başvuru ile ilgili sonuçlar hesabınızla ilişkilendirilmiş e-posta adresinize gönderilir. Twitter’dan gelen herhangi bir e-posta göremiyorsanız lütfen spam, istenmeyen ve sosyal posta klasörlerini kontrol edin.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*