Anasayfa / Instagram / instagram hikaye siyah ekran sorunu çözümleri

instagram hikaye siyah ekran sorunu çözümleri

İnstagram hikayelerde, siyah ekran sorununun birçok nedeni olabilir. Son zamanlarda çok sık karşılaşılan hikayelerde siyah ekran sorununun çözüm yöntemlerini paylaşacağız. Siyah ekran sorunu oldukça yaygın bir sorundur ve birçok nedenden ötürü gerçekleşebilirken, sorunun başlıca çözüm yöntemleri vardır. Aşağıdaki çözümler bu sorunu çözmenize ve Instagram’ı gerektiği gibi çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.

Reklamlar

1.Hikayelerde reklam ve spam paylaşımlar

İnstagram, hikaye paylaşımında herhangi bir reklam paylaşıyorsanız veya sürekli aynı gönderileri paylaşıyorsanız, spam olarak algılayarak görseli otomatik olarak siliyor.

Örneğin: İnstagram hikayelerinde Google Play veya App store’da herhangi bir uygulamanın görselini paylaşmaya çalıştığınız zaman, hikayeniz siyah ekran olarak görünür.

Reklamlar

2.İnstagram durmaya zorla

Instagram uygulamasının teknik olarak soruna neden olabileceğinden, bunun işe yarayıp yaramadığını görmek için uygulamayı kapatmaya zorlamak sorunu çözebilir. Instagram uygulamasını zorla kapatmak için şu basit adımları izleyin;

Ayarlar > Uygulamalar > İnstagram seçeneklerini takip ederek “Durmaya zorla” seçeneğine dokunun. Daha sonra uygulamayı tekrar çalıştırıp deneyin.

3.İnstagram önbelleği temizleyin

İnstagram önbelleği ve verileri temizleme işlemi, instagram’da birçok sorunu çözebilir.

Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama seçeneklerini takip ederek Verileri ve önbelleği temizleyin.

4.Instagram uygulama güncelleme

İnstagram’da en güncel sürüme sahip değilseniz, hikaye ve paylaşımlarda siyah ekran sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Google play uygulamalarım ve oyunlarım seçeneğine dokunarak, instagram uygulamasının güncellenmesini sağlayın.

5.Tarih ve saat ayarlarınızı kontrol edin

Telefonunuzun saat ve tarihin otomatik olarak güncellenecek şekilde ayarlandığından emin olun. Bunu yapmak için Ayarlar> Genel> Tarih ve Saat’e gidin ve “Otomatik Güncelle” yi açın

6.Güç tasarruf modunu kapatın

Telefonunuz güç tasarrufu modundayken, bazı uygulamalar anormal şekilde çalışabilir. Bunun işe yarayıp yaramadığını görmek için güç tasarrufu modunu kapatmayı deneyin. Ayarlar> Pil bölümüne gidin ve “Düşük Güç Modu” nu kapatın.

7.İnstagram’ı yeniden yükleyin

Her şeyi denediyseniz ve yine de olumlu sonuçlar almıyorsanız, uygulamayı cihazınızdan kaldırıp yeniden yükleyerek yeniden deneyebilirsiniz. Eğer herşeyi yapmanıza rağmen siyah ekran hatası alıyorsanız, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

3 yorum

  1. Telefonu sıfırladım uygulamayı silip tekrar yükledim fakat hala aynı sorun video paylaşırken sorun yok ama fotoğraf paylaşmak istediğimde siyah ekran veriyor yardımcı olur musunuz

  2. bu dediğiniz her şeyi denedim ama hikayemde video paylaşmıyorum ileri duşuna basınca ekran kararıyor başka telefonla girdim mi sorun yok. tlf0onum samsung s6 format attım yine olmadı .

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*