Anasayfa / İnternet / Microsoft Edge güncelleme nasıl yapılır

Microsoft Edge güncelleme nasıl yapılır

Bugün, Microsoft Edge nasıl güncellenir konusunu resimli olarak anlatacağız. Microsoft Edge, dünyanın en popüler internet tarayıcılarından olan Mozilla Firefox’u geride bırakarak ikinci oldu. Tahmin edebileceğiniz gibi listesinin ilk sırasında tüm dünyada en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome yer alıyor. Edge kullanımının artmasıyla, kullanıcıların sorularına cevap vermek için daha fazla anlatımlar paylaşacağız.

Reklamlar

Microsoft Edge, Internet Explorer tarayıcısından sonra Microsoft tarafından geliştirilen ve son olarak Chromium desteğine kavuşarak açık kaynak kodlu bir hale gelen bir web tarayıcısıdır. Tüm cihaz türlerinde Internet Explorer’ın yerini alarak varsayılan web tarayıcısı olmak üzere tasarlandı. Microsoft, Edge’in web standartlarıyla uyumlu bir motora sahip, hafif bir tarayıcı olduğunu belirtmektedir. Cortana ile bütünleşme, not alma araçları ve okuma görünümü gibi bazı yenilikçi özelliklere sahiptir.

Microsoft Edge versiyonu nasıl kontrol edilir?

  • Yeni Microsoft Edge’de , pencerenin en üst kısmından Ayarlar ve daha fazlası‘nı  ve ardından Ayarlar  seçeneğini seçin.
  • Aşağıya kaydırın ve Microsoft Edge hakkında‘yı seçin.

Yeni versiyonu yükledikten sonra adres çubuğuna edge://settings/help yazarak versiyonu öğrenebilirsiniz.

Reklamlar

Microsoft Edge nasıl güncellenir ?

Eski sürümlerde Edge güncellemesi için Microsoft update kullanmamız gerekiyordu fakat artık tek başına Edge tarayıcı yükleme ve güncellemelerini yapabilirsiniz.

En güncel sürümü yüklemek için aşağıdaki linke tıklayın.

https://www.microsoft.com/tr-tr/edge

Microsoft Edge tarayıcısını yüklemeye başlayın. Tarayıcı, yaklaşık 2-3 dakika içinde güncellenecektir.

Yeni versiyonu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yeni Microsoft Edge, Chromium tabanlıdır ve 15 Ocak 2020 tarihinde yayımlanmıştır. Windows’un desteklenen tüm sürümleri ve macOS ile uyumludur. Tarayıcıyı indirme, Windows 10 bilgisayarlarda Microsoft Edge’in eski sürümünü değiştirir. Hız, performans, web siteleri ve uzantılar için en iyi sınıf uyumluluğu ve yerleşik gizlilik ve güvenlik özellikleri ile ihtiyacınız olan tarayıcıdır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*