Anasayfa / Google Chrome / Chrome sık kullanılanları yedekleme ve geri yükleme

Chrome sık kullanılanları yedekleme ve geri yükleme

Google Chrome yer işaretlerini, bir başka deyişle sık kullanılanları yedekleyebilir ve dilediğiniz zaman yedekten geri döndürebilirsiniz. Sık kullanılanları farklı tarayıcılarınıza da aktarabilirsiniz. Normalde bu bilgiler hesabınız ile senkronize olduğu için, hesap erişiminizi kaybetmediğiniz sürece silinmez. Bazı kullanıcılardan “sık kullanılan’ların” silindiğine dair bazı şikayetler alıyoruz. Uzun süre kullanımdan sonra, çok ciddi bir veriye sahip olabilirsiniz. Bu verilerinizi kaybetmemek için belirli aralıklarla yedekleme yapmanızı öneririz.

Reklamlar

Chrome‘un favori ve sık ziyaret ettiğiniz web sitelerini hatırlamasına izin verin. Chrome ile senkronize ettiğinizde, yer işaretlerinizi, şifrelerinizi ve daha fazlasını tüm cihazlarınızda alırsınız. Bir siteyi sık kullanılanlara eklemek için Bilgisayarınızda Chrome’u açın. İleride tekrar ziyaret etmek istediğiniz siteye gidin. Adres çubuğunun sağında Yıldız’ı tıklayın. Telefonunuzda da aynı yolu takip edebilirsiniz. Yedeklerinizi farklı bir bilgisayara alabilir veya aynı bilgisayarda bulunan başka bir tarayıcıya aktarabilirsiniz.

Sık kullanılanlar nasıl yedeklenir ?

Chrome Ayarlar >Yer işaretleri > Yer imi yöneticisi seçeneklerine giriş yapın veya aşağıdaki adresi Chrome adres çubuğuna kopyalayın.

Reklamlar

chrome://bookmarks/

Sık kullanılanları yedeklemek için “Yer işaretlerini dışa aktar” seçeneğine tıklayın.

Açılan ekranda, yedeklerinizi kopyalayacağınız dosyanın yolunu seçin.

Dosyanıza bir isim vererek “Kaydet” seçeneğine tıklayın. Yer işaretleriniz yedeklenmiş olacaktır.

Sık kullanılanlar nasıl geri alınır ?

Yedeklerinizi geri almak için aynı adımları takip ederek, “Yer işaretlerini içe aktar” seçeneğini kullanın.

Kayıtlı dosyanızın yolunu göstererek, yedeklerinizi geri alabilirsiniz. İşlemden sonra tarayıcınızı yeniden başlatın. Hepsi bu kadar!

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*