Anasayfa / Google Chrome / Adobe flash player engellendi çözümü

Adobe flash player engellendi çözümü

Tarayıcınızda karşılaştığınız “Adobe flash player engellendi” hatası çözümünü sizlerle paylaşacağız. Flash bir zamanlar en önde gelen web teknolojilerinden biriydi, ancak günümüzde Adobe Flash Player neredeyse tüm web tarayıcılarında varsayılan olarak engellendi. Çoğu tarayıcı geliştiricisi (Mozilla, Google ve Microsoft) eklentileri HTML 5’e ağırlık vermeye başladı. Flash, tarayıcıların hala geniş çapta desteklediği birkaç eklentiden biridir, ancak Adobe 2020’de Flash’ı durduracağını açıklamıştır.

Reklamlar

Şimdi, Flash player engellendi hatası için neler yapacağımıza bakalım.

Adres çubuğuna chrome://settings/content yazarak enter’a basın veya Ayarlar > Site ayarları seçeneklerine tıklayarak ilgili ayarlar’a giriş yapın.

Reklamlar

Flash seçeneğine tıklayın.

Sitelerin Flash çalıştırmasını engelle (önerilir) seçeneğini sağa kaydırarak açın.

Chrome’da ayarları uyguladıktan sonra, flash eklentisinin doğru çalışması için en son sürüme güncelleyin. Flash player’ı güncellemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://get.adobe.com/tr/flashplayer/

  • 32 ve 64 bit (belirtilmemişse): Microsoft® Windows® XP (32 bit), Windows Vista® (32 bit), Windows 7, Windows 8.x ve Windows 10
  • Internet Explorer, Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome ve Opera’nın en son sürümleri

Eğer tüm bunları yapmanıza rağmen tarayıcınızda flash player kaynaklı bir hata alıyorsanız, tarayıcınızı güncellemeyi deneyin. Güncel tarayıcı ve füncel flash player sürümü ile tüm hataları gidermiş olursunuz. Hata hakkında yaşadığınız sorunları yorum olarak bizlere iletirseniz, flash player engellendi hatası hakkında tekrar destek olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*