Anasayfa / Google Chrome / Err-connection-reset hata çözümü

Err-connection-reset hata çözümü

Google Chrome tarayıcılarda, ERR_CONNECTION_RESET hatası için aşağıdakiçözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu hata genellikle, bağlantınızla kaynaklı durumlarda ortaya çıkabilir. Nadiren de olsa bağlantı ayarlarınızın bozulması sonrası hata ile karşılaşabilirsiniz. Hatayla ilk karşılaştığınızda yapmanız gereken çözüm yöntemlerini sırası ile bir araya getirdik. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Reklamlar

1. Çözüm Yöntemi: Öncelikle Chrome Proxy ayarlarınızı kontrol edin. Kontrol için;

Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Bilgisayarınızın proxy ayarlarını açın seçeneklerine tıklayın. Ayarları otomatik olarak algıla seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Proxy seçeneğinin kapalı olması gerekiyor. Bu alanda herhangi bir proxy adresi giriliyse seçeneği kapatabilir veya adresi silebilirsiniz.

Reklamlar

Windows 7 sistemler için Başlat Çalıştır’a inetcpl.cpl yazıp Bağlantılar > Yerel Ağ ayarları > Ayarları otomatik olarak algıla seçeneklerini takip edebilirsiniz.

2. Çözüm Yöntemi: Karılaşılan en temel çözümlerden biri de modeminizi yeniden başlatmaktır. Kablolarınızın PC’nize veya yönlendiricinize düzgün şekilde bağlandığından emin olun. WiFi üzerinden bağlanıyorsanız, yönlendiricinizi bir kez yeniden başlattığınızdan emin olun. Son olarak, zaten bağlı olduğunuz WiFi’yi unutup yeniden bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Modemi yeniden başlatıp tekrar bağlanmayı deneyin.

3. Çözüm Yöntemi: Tarayıcı önbelleğinizi temizleyin. Tarayıcı önbelleği yalnızca şifreleri, çerezleri ve indirme geçmişini değil aynı zamanda ziyaret ettiğiniz web sitelerinden gelen verileri de saklar. Sayfayı daha önce ziyaret ettiyseniz, önbelleğin web sitesinin geçerli sürümüyle eşleşmeyen bilgiler içermesi ve böylece bağlantı kurulumunu engellemesi ERR_CONNECTION_RESET mesajının görünmesini sağlar. Tarayıcı önbelleğini temizlemek için CTRL +Shift + Delete kısayol tuşuna basın veya adres çubuğuna chrome://settings/clearBrowserData yazarak verileri temizleyebilirsiniz.

4. Çözüm Yöntemi: Son olarak Google Chrome ayarlarını sıfırlamayı deneyin. Chrome adres çubuğuna aşağıdaki ekranı kopyalayın.

chrome://settings/resetProfileSettings?origin=userclick

Ayarları sıfırla seçeneğine tıklayarak işlemi tamamlayın. Bu çözüm yöntemlerinden biri, ERR_CONNECTION_RESET hatasını çözecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*