Anasayfa / Donanım / Driver dosyalarını bulma yedekleme ve geri yükleme

Driver dosyalarını bulma yedekleme ve geri yükleme

Bugünkü yazımızda, bilgisayarınızda yüklü driver’ları bulma ve yedekleme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız. Bilgisayarınızın tüm güncel driverlarını yükledikten sonra yedekleyerek, dilediğiniz zaman bu dosyalar üzerinden tekrar yükleyebilirsiniz. Driver yedeklemeleri .inf dosyaları olarak yapıldığından fazla yer kaplamaz ve geri yüklemenizi çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. INF dosyaları, Microsoft Windows tarafından yazılım ve sürücülerin yüklenmesi için kullanılan düz metin dosyalarıdır. INF dosyaları en çok donanım bileşenleri için aygıt sürücülerini yüklemek için kullanılır.

Reklamlar

İşlemi windows komutları ile de yapabiliriz fakat bu biraz zaman aldığı için her kullanıcı tarafından kolaylıkla yapılamayabilir. Driverları yedeklemek için pratik bir yazılım kullanacağız. Driver Genius programını indirmek için tıklayın.

Programı kurup çalıştırıyoruz.

Reklamlar

Driver Backup > Next adımlarını kullanarak driver’ların yedeklenmesini sağlayın. Bu işlem ortalama 1-2 dk sürmektedir.

Aşağıdaki yolu takip ederek, yedeklenmiş driver dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

C:\ProgramData\Driver-Soft\DriverGenius\Backup\

Artık driver’larınızın tamamını yedeklediniz! Artık bilgisayarınızı yeniden kurduktan sonra driverları tek tek aramanıza gerek yoktur. Driver yüklemesi sırasında yukarıdaki klasörü gösterek tüm driver’ların yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*