Anasayfa / Mobil / MTP USB Aygıtı yükleme hatası çözüm

MTP USB Aygıtı yükleme hatası çözüm

Cep telefonu’nuzu bilgisayarınıza taktığınız zaman MTP usb device yükleme hataları ile karşılaşabilirsiniz. Hata ile karşılaştığınız zaman, aşağıdaki işlemleri uygulayarak hatayı giderebilirsiniz.

Reklamlar

1.Çözüm: Windows 7 ve 10 gibi işletim sistemlerinde MTP protokolü genel bir sürücüdür. Microsoft update ile veya manuel olarak yükleyerek, bilgisayarınızın cihaz ile bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz. Daha önceki versiyona sahip bir bilgisayara sahipseniz, Media Transfer Protocol Porting Kit yüklemeniz gerekiyor.

Yükleme için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Reklamlar

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=19153

2.Çözüm: Yüklü antivirüs programınız, usb bağlantılarını kontrol ettiğinden programı kaldırdığınızda bu kontrolü kaldırmıyor. Bunu regedit programı ile silmeniz gerekir.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{EEC5AD98-8080-425F-922A-DABF3DE3F69A}

adresinde “Upperfilters” = klfltdrv

Burada verilen Upperfilters kısmında klfltdrv programı Kaspersky Antivirüs yüklendiği zaman oluşan bir eklentidir. Sizin daha önce kullandığınız antivirüs programını usb kontrol programı farklı olabilir.

“Upperfilters” = edevmon Eset Endpoint Securty programı ise edevmon eklentisi ile usb portları kontrol etmektedir. Upperfilters anahtarını silip bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

İşlemden sonra tekrar deneyiniz. Eğer hata devam ediyorsa, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*