Anasayfa / Donanım / Asus Laptop Nasıl Kurulur

Asus Laptop Nasıl Kurulur

asus format

Reklamlar

Bugün sizlere Asus laptop’larda recovery işleminin yani kurulumun nasıl yapılacağını paylaşacağız. Laptop’unuzda orjinal bir işletim sistemi varsa bu sistem gizli bir bölüme fabrika çıkışında yedeklenir ve tek tuşla bu yüklemeyi yapabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce bilgilerinizi yedekleyin. Bazı modellerde yedekleme tek bölüm olarak yapıldığından kurulumdan sonra D: bölümünüz varsa bile silinebilir. Her ihtimale karşı bilgilerinizi yedekleyiniz.

Reklamlar

Laptop Recovery Nedir ?

Kurtarma Bölüntüsü, fabrikada Dizüstü PC’nize yüklenen işletim sistemi, sürücüler ve programların geri yüklenmesi için sabit disk sürücünüzde ayrılan bir alandır.

ÖNEMLI: “RECOVERY” adlı bölüntüyü silmeyiniz. Kurtarma Bölüntüsü fabrikada oluşturulmuştur ve silinmesi halinde kullanıcı tarafından geri yüklenemez. Kurtarma sürecinde sorun yaşarsanız Dizüstü PC’nizi bir yetkili ASUS servis merkezine götürünüz.

Asus Laptop Nasıl Kurulur ?

Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve F9 tuşuna basın.

ASUS Ön-yükleme Sihirbazı” ekranını okuyun ve Ileri ’ye tıklayın.

Bir bölüntü seçeneğini seçin ve Ileri’ye tıklayın.

Açılan menüler ne anlama gelir.

  1. Windows’u sadece birinci bölüntüye kurtar.
    Bu seçenek, sadece birinci bölüntüyü silerek size diğer bölüntüleri koruma imkanı verecek ve sürücü “C” olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.
  2. Windows’u bütün Sabit Diske kurtar.
    Bu seçenek, sabit disk sürücünüzde bulunan bütün bölüntüleri silecek ve sürücü “C” olarak yeni bir sistem bölüntüsü oluşturacaktır.
  3. Windows’u bütün Sabit Diske 2 bölüntülü olarak kurtar.
    Bu seçenek, sabit diskinizdeki bütün bölüntüleri silecek ve “C” (%60) ve “D” (%40) olmak üzere iki yeni bölüntü oluşturacaktır.

Tavsiye edilen 1. seçenektir. böylelikle diskinizin diğer bölümünde bulunan bilgiler silinmemiş olacaktır. Eğer hiçbir yedeğiniz yoksa 3. menü ile tamamen silebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*