Anasayfa / Donanım / Modem Nasıl Resetlenir

Modem Nasıl Resetlenir

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklamlar

İnternet bağlantınızla veya modeminizde oluşan bazı sorunları gidermek için Modeminizi resetlemeniz gerekebilir. Bu tarz durumlarda modemin nasıl resetlendiğini ve resetlemeden sonraki işlem sırasını sizlerle paylaşacağız.

Modeminizi resetlediğiniz zaman fabrika ayarlarına geri dönecektir. Resetleme işlemini yapmadan önce servis sağlayıcınızın sizlere vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifrenizi kesinlikle bilmeniz gerekmektedir.  Modem kurulumunu sıfırdan yapmak zorunda olduğumuz için bu bilgiler elinizde yoksa resetlemeden önce temin etmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Resetleme işlemi için ileri seviye kullanıcılar modem arayüzünü kullanabilirler. Bu işlem için en kolay yöntem modemde bulunan Reset butonunu kullanmaktır.

Birçok modemde görsellerde gördüğünüz gibi kücük reset butonları bulunmaktadır , bu butonlara modem ışıkları sönene kadar basılı tutmanız durumunda resetleme işlemini yapabilirsiniz.

dlink reset

D-link Reset buton

Reset attıktan sonra modem için tanımladığınız bütün bilgiler silinecektir. Modem arayüzüne girerek kullanıcı adı şifrenizi girerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Modem kurulumu konusunda bilginiz yoksa sayfamızda arama yaparak modem kuruluş dökümanlarına ulaşabilirsiniz.

Kablosuz , wireless yayın şifrenizi unuttuğunuz zaman ,modem arayüz şifrenizi unuttuğunuz zaman vb. arızalarda modeminizi resetleyebilirsiniz. Konu hakkında sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*