Anasayfa / Donanım / Ağ “Geçerli Bir ip Yapılandırmasına Sahip Değil” Çözümü
Sponsorlu Bağlantılar

Ağ “Geçerli Bir ip Yapılandırmasına Sahip Değil” Çözümü

Windows 7 , Windows 8 ve Windows 10 işletim sistemlerinde “Wifi Geçerli Bir ip Yapılandırmasına Sahip Değil” hatasıyla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki işlemleri adım adım uygulayarak sorunu giderebilirsiniz.  Ağa bağlanmak istediğiniz cihazın farklı bir ip grubunda olması veya ağın gerektirdiği ip bloğuna girememesi durumunda bu ve buna benzer hatalar alabilirsiniz. Komut satırına yazacağımız birkça komutla sorunu giderebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar

Başlat’a tıklayarak arama alanına cmd yazın. Komut satırını yönetici olarak çalıştırmak için sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki komutları sırası ile uygulayınız.

1 – netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 – netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 – netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 – netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

netsh advfirewall

5 – ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

flushdns

Sponsorlu Bağlantılar

6 – Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz. Herhangi bir güvenlik yazılımı veya antivirüs kullanıyorsanız bu yazılımları kaldırarak tekrar deneyiniz. Modeminizden kaynaklı olarak bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Bunun için modem’i resetlemeniz gerekebilir.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Çok teşekkür ederim

  2. Çok teşekkür ederim sorunu çözdük
    🙂

Bir Yorum Yazın