Anasayfa / Donanım / Windows’ta ext2 ext3 ext4 bölümleri nasıl okunur

Windows’ta ext2 ext3 ext4 bölümleri nasıl okunur

Ext dosya sistemleri, Linux işletim sistemleri tarafından kullanılan bir dosya yapısıdır. Ext4, Ext dosya sisteminin 4. ve şuan için son çıkış yapan sürümüdür. Ext4 dosya sistemi Linux Kernel 2.6.19 ile birlikte kullanılmaya başlanmıştır. Tekil dosya başına 16 GB’dan 16 TB’a kadar destek sunan Ext4 dosya sistemi 1 Exabyte’a yani 1024 TB’a kadar destek sunmaktadır.

Reklamlar

Windows işletim sistemlerinde, Ext dosya sistemi kullanan bir disk aygıtı taktığınız zaman, aygıtın içeriğini okuyamaz veya görüntüleyemezsiniz. Windows, dosya sistemini desteklemediği için taktığınız sürücüyü biçimlendirmek isteyecektir. Aygıtı biçimlendirmeniz, Linux sistemlerde dahi dosyalarınızı okuyamayacağınız, disk verilerine erişemeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Bu durumda aşağıdaki yöntemi kullanarak Ext dosya yapılı aygıtlarınızın içeriğini , Windows sistemlerde görebilirsiniz.

ext2 ext3 ext4 bölümleri nasıl okunur ?

Ext2Read yazılımı, ext2 / ext3 / ext4 dosyalarına erişmek için yardımcı bir yazılımdır. LVM2 ve EXT4 uzantılarını desteklemektedir. Dosya ve klasörleri görüntülemek ve kopyalamak için kullanılabilir. Tüm klasörleri yinelemeli olarak kopyalayabilir. Disk ve dosya görüntülemek ve kopyalamak için de kullanılabilir.

Reklamlar

Yazılımı indirmek için Tıklayın.

Yazılımı indirip bilgisayarınıza kurun. Ext dosya sistemini kullanan aygıtınızı takarak, yazılım içinde bu aygıt yolunu gösterin. Aygıtı gösterdikten sonra dosya ieçriğini görebilir ve kopyalama yapabilirsiniz. işlem bu kadar.

Yazılım ile Ext ve LVM2 dosya sistemine sahip disklerinize erişebilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı, yorum atarak bize iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*