Anasayfa / Donanım / Samsung Tablet Dokunmatik Arıza Çözümü

Samsung Tablet Dokunmatik Arıza Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung tabletlerde yaşanan dokunmatik sorunu için aşağıdaki ayarı sizlerle sunmak istedik. Samsung tabletlerde özellikle Ativ Tav serisinde kullanıcılar dokunmatik ekran çalışmama veya sadece kalemle çalışma gibi sorunlarla karşılaşmakta. Bu tarz sorunların artmasından sonra Samsung tarafından konuyla alakalı bir destek sunuldu. Tablette sadece kalem kullanan kullanıcılar için sunulan bir özellik/ayar ekran dokunmatiğinde sorun gibi algılanabiliyor.

Sorunla karşılaştığınız zaman öncelikle aşağıdaki işlemi yapınız.

Tablet SW Update yazılımı ile birlikte gelen Setting yazılımını kullanarak ayar yapmamız gerekiyor.

Setting yazılımına çift tıklayarak açın.

Giriş aygıtı seçeneğinden.

Dokunmatik ekran hassasiyeti seçeneğini ON konumuna getirmeniz gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

samsung tablet setting

Ayarı yaptıktan sonra dokunmatik ekran testini tekrar yapabilirsiniz. Samsung tabletlerde genellikle bu ayarı gerçekleştirdikten sonra sorun çözülmektedir. Sorun hala devam ediyorsa ekran ile ilgili donanımsal bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. Ayar’a rağmen sorun devam ederse ürünü servise göndermeniz gerekebilir.

Ayrıca tablet dokunmatik ekran sorunlarında Firmware güncellemesi yaparak da sorunu çözebilirsiniz.

Samsung support sayfasına girerek Tabletinizin modeline göre güncelleme dosyalarını indirebilirsiniz. Diğer tabletlere göre samsunglarda kies yazılımını kullanarak kolaylıkla güncelleme işlemini yapabilirsiniz. Dokunmatik ekran sorunlarınız için tablet marka/modelini yorum olarak atarsanız alternatif çözümler üretebiliriz.

NOT: Ayarları ve güncelleme işlemlerini Usb mouse takarak yapabilirsiniz.

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatyada doğdu. Bilişim Destek Hizmetlerin'de çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Yaa lutfen cevap verin samdubg galaxy tab e t560 tabletim donuyor ve hic bir sey algilamiyor bir coxum lutfen hemen ve dogru cevaplayin lutfenn

Bir Yorum Yazın