Anasayfa / Donanım / Kablosuz ağ adı profili nasıl silinir

Kablosuz ağ adı profili nasıl silinir

Bilgisayarınızda daha önce bağlandığınız ve kayıtlı olan kablosuz ağ profillerini silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Mevcut ağınızda değişiklik yaptığınız zaman, eski profilinizde bulunan bilgiler ile eşleşmediği zaman bağlantıda sorun yaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda en sağlıklı yol, kablosuz profilini tamamen kaldırarak yeniden bağlantı kurmaktır.

Reklamlar

Kablosuz ağları bilgisayarınızın ağından silmek için Windows arayüzünü ve Netsh komutlarını kullanabilirsiniz. Komut ile işlemi yapmak oldukça kolaydır.

1. Yöntem: İlk olarak netsh komutunu kullanarak silmeyi anlatalım. Windows çalıştır’a veya arama alanına CMD yazarak komut satırına giriş yapın ve aşağıdaki komutu kullanın. Profil name alanına kaldırmak istediğiniz kablosuz ağ adını girin.

Reklamlar

Netsh WLAN delete profile name=”Serkan”

2.Yöntem: Denetim masası/ Ağ ve internet/ Kablosuz ağları yönet seçeneğine giriş yapın. Kaldırmak istediğiniz kablosuz ağ adını seçerek kaldır seçeneğine tıklayabilirsiniz.

ağ için kaydedilen ayarlar

Windows 8 ve üzeri işletim sistemlerinde kablosuz ağları yönetme ekranı kapalı olduğu için, bu sistemlerde komut satırını kullanarak işlemi yapmak daha kolay olacaktır. İşlem hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*