Anasayfa / Donanım / Kopyalanan dosya hedef sürücü için çok büyük çözümü

Kopyalanan dosya hedef sürücü için çok büyük çözümü

Reklamlar

Windows bilgisayarlarda, kopyaladığınız bellek veya diskte yer olmasına rağmen kopyalanan dosya hedef sürücü için çok büyük hatası alıyorsanız, aşağıdaki işlemleri yaparak bu hatayı çözebilirsiniz. Dosya hedef sürücü için çok büyük hatası ile Fat32 dosya sistemine sahip belleklerde karşılaşırsınız.

Usb bellek veya usb diskiniz Fat32 dosya sistemine sahipse, diskinizde yer olsa bile bu hata ile karşılaşırsınız. Fat32 formatına sahip disklere 4 GB üstünde bilgi kopyalanamaz. Kopyalama sırasında bellek dolu veya kopyalanamıyor gibi hatalar görebilirsiniz. Kullanıcılar bu durumlarda genellikle dosya kopyalama için, dosyayı bölme çözümüne gidiyor fakat bu işlem oldukça uğraştırıcı olduğu için daha basit bir yol ile hatadan kurtulabiliriz.

Reklamlar

Dosya büyük hatası nasıl giderilir ?

Hatayı gidermek için dosya sistemimizi NTFS olarak değiştirmemiz gerekiyor.

Bilgisayarıma girerek belleğinize sağ tıklayıp biçimlendir seçeneğini tıklayın.

Açılan ekranda dosya sistemini NTFS olarak seçerek belleğinizi biçimlendirin.

Eğer belleğinizde NTFS seçeneğini göremiyorsanız, Bilgisayarım’a sağ tıklayıp  Yönet / Aygıt yöneticisi / Disk sürücüleri / Belleğinize sağ tıklayıp özelliklere giriş yapın. İlkeler alanında diskinizi “Daha iyi performans” olarak işaretleyin. işlemden sonra diskinizi biçimlendirebilirsiniz.

Diskinizi biçimlendirdikten sonra, disk boyutunuz kadar dosya kopyalayabilir, diskinizin boyutunun tamamını kullanabilirsiniz. USB flash bellek ve usb disk‘ler için bu işlemi yapabilirsiniz. Windows disk partition’ları default olarak ntfs dosya sistemine sahip olduğu için, bu birimlerde bu tarz hatalar ile karşılamazsınız. Sorunu çözemeyen arkadaşlar yorum atarsa tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*