Anasayfa / Google Chrome / Google Chrome yanlış renkler gösteriyor çözümü

Google Chrome yanlış renkler gösteriyor çözümü

Yakın zamanda Google Chrome tarayıcınızı güncellediniz ve ekran renkleri mi değişti ? Güncelleme sonrası bazı ayarların değişmesi ile Google Chrome renklerinde kırmızı, yeşil veya gri’ye dönebiliyor. Girdiğiniz siteden bağımsız olarak ekranınızda sürekli olarak ters renkler görebilirsiniz.

Reklamlar

Bu sorunun çözümü oldukça basit. Chrome deneysel özellikler’e girerek, renk ayarlarını düzenleyip sorunu çözebilirsiniz. Bu, Google’ın renk oluşturmada yaptığı bazı değişiklikler nedeniyle oluyor ve kolayca düzeltilebilir:

1. adım:

Adres çubuğuna aşağıdaki URL’yi girin.

Reklamlar
chrome://flags/

2. adım:

Arama alanına “Force color profile” yazarak seçeneği açın.

Açılan ekranda varsayılan olarak Default olarak seçili olması gerek. Eğer Default seçili ise diğer ayarları seçerek test edebilirsiniz.

Hangi ayarın monitörünüzde daha iyi görüntüğünü tespit ettikten sonra o ayarı işaretleyebilirsiniz. Her değişiklikten sonra ayarların uygulanması için tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Eğer Chrome’da farklı bir renk sorunu yaşıyorsanız, diğer makalelerimizden alternatif çözümler deneyebilirsiniz. Sorun hakkında detaylı bilgi almak için yorum gönderebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*