Anasayfa / Google Chrome / Chrome şifre kaydetmeyi önermiyor çözümü

Chrome şifre kaydetmeyi önermiyor çözümü

Google Chrome kullanıcılarından, tarayıcının şifre kaydetmediğine dair şikayetler alıyoruz. Bu sorun, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 sistemlerin hepsinde meydana geldiği için belirli bir Windows sürümüne özgü değildir. Chrome şifre kaydetme bildirimini görmemenizin birçok nedeni olabilir. Güncel olmayan bir sürüm kullanıyor olabilirsiniz veya şifre kaydetme seçeneği pasif durumda olabilir. Bunun gibi bozuk profil dosyası veya profilin hesap yetkisi olmaması durumlarında da şifre anımsatıcıyı göremeyebilirsiniz.

Reklamlar

Çözüm için aşağıdaki yöntemleri deneyiniz. Öncelikle şifre kaydetme önerisinin aktif olduğunu kontrol etmemiz gerekiyor. Bunun için Chrome Ayarları kontrol edeceğiz. Telefon ve bilgisayarda aynı adımı takip edin.

1. Çözüm: Chrome > Ayarlar’a tıklayın.

Reklamlar

Şifreler seçeneğine giriş yapın.

Şifreleri kaydetmeyi öner” seçeneğini açık duruma getirin ve tekrar deneyin.

2. Çözüm: Chrome güncel sürüme güncellenmediğinde şifre kaydetme önerisini göremezsiniz. Seçenkler simgesine tıklayarak yardım > Google Chrome hakkında seçeneklerine tıklayarak, Chrome’un son sürüme güncellenmesini sağlayın.

Güncelleme sonrası şifre önerme seçeneğini kontrol edin.

3. Çözüm: Chrome profilinizde bozuk veriler, şifre kaydetme seçeneğinin görüntülenmesini engelleyebilir. Profilinizi yenileyerek sorunu giderebilirsiniz.

C:\Documents and Settings[Kullanici Adiniz]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default

Yukarıdaki yolu takip ederek mevcut profilinizin adını değiştirin. Örnek olarak sonuna 1 ekleyebilirsiniz. Tarayıcınızı yeniden başlatarak profilin yeniden oluşmasını sağlayın. İşlemden sonra tekrar deneyin.

Sonuç; yukarıdaki yöntemlerden biri mutlaka sorununuzu çözecektir. Eğer sorun çözülmediyse veya chrome şifre kaydetmeyi önermiyor sorunu hakkında farklı bir öneriniz varsa, yorum göndererek bizimle paylaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*