Anasayfa / Google Chrome / Chrome yüksek cpu ve ram kullanımı çözümü

Chrome yüksek cpu ve ram kullanımı çözümü

Google Chrome tarayıcılarda, yüksek cpu ve ram kullanımı sorunu çözüüm için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Yüksek donanım kullanımı, bilgisayarınızı neredeyse kullanılamaz hale getirebilir. Hem tarayıcınızdan gerekli verimi alamaz hemde bilgisayarınızın yavaşlaması ile birlikte diğer işlemleriniz aksayabilir. Bu durum genellikle virüs kaynaklıdır fakat bazı durumlarda sorunun kaynağı değişiklik gösterebilir. Tespit için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Chrome’da çalışan tüm eklentilerinizi devre dışı bırakın. Eklenti, zararlı yazılım içermese bile, yazılımsal bir sorun veya uyumsuzluk gibi durumlarda yüksek CPU kullanımına neden olabilir.

Reklamlar

Adres çubuğuna chrome://extensions/ yazarak, uzantılar ekranına giriş yapın.

Yüklü tüm eklentileri kapalı duruma getirin.

2. Chrome görev yöneticisi ile, yüksek CPU kullanan işlemi tespit edebilirsiniz. Shift + ESC kısayol tuşuna basarak, Chrome görev yöneticisine giriş yapın.

CPU seçeneğine tıklayarak, en fazla CPU kullanan işlemleri sırayın. İşlemi bitir seçeneğine tıklayarak bu işlemi durdurun.

3. Yüksek CPU kullanımında en çok karşılaşılan sorun, virüslerdir. Özellikle tarayıcı virüsleri, Chrome’un arka planda çok fazla cpu ve ram tüketmesine neden olabilir. Bu sorun tarayıcınızı ve bilgisayarınızı yavaşlatarak, kullanılamaz hale getirebilir.

Zemana Anti Malware temizleyici ile tüm chrome virüslerinden kurtulabilirsiniz. Yazılımı indirmek için tıklayın.

Bilgisayarınızı zemana ile tarayın ve tespit edilen tüm virüsleri temizleyin. İşlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak tekrar deneyiniz.

Bu işlemden sonra yüksek cpu kullanım sorununuz düzelmiş olacaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*