Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook yüz tanıma nedir nasıl kullanılır

Facebook yüz tanıma nedir nasıl kullanılır

Facebook yüz tanıma özelliği sayesinde bir fotoğrafta veya videoda olup olmadığınızı sistem otomatik olarak algılayarak sizi bilgilendirir. Yüz tanıma sistemi yüklenen içeriği, profil fotoğrafınız veya videolarınız ile karşılaştırarak tespit edebilir.

Reklamlar

Yüz tanıma sistemi sayesinde sizin bulunduğunuz fotoğraflar veya videolar Facebook’a yüklendiği zaman haberiniz olur. Bu içerik için gerekli işlemleri daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. 2018’in başlarında yapılan güncelleme ile birlikte Yüz tanıma özelliğini ayarlarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Facebook yuz

Reklamlar

Facebook’a herhangi bir resmi yüklerken “Bu kişi Ahmet mi ? ” gibi soruları mutlaka görmüşsünüzdür. İşte yüz tanıma sistemi tam da bu işe yarıyor. Arkadaşlarınızı bu sayede daha hızlı bir şekilde etiketleyebiliyorsunuz.  Facebook, Yüz Tanıma Teknolojisiyle Facebook’taki Kimliğinizi Yönetin başlıklı blog gönderisinde yüz tanıma teknolojilerine yeni özellikler piayasaya süreceğini duyurdu. Facebook, artık fotoğraflarınız yüklendiği anda etiketlenmeseniz dahi kim olduğunuzu belirleyebiliyor. Başka bir kullanıcı profil resminizi kullandığı zaman bundan haberiniz olabilir.

Facebook yüz tanıma sistemi ne işe yarar ?

  • İnsanları hızlı ve kolay şekilde etiketlemenizi sağlama
  • Fotoğrafınızı profil resmi olarak kullanan tanımadığınız kişilerden korunmanıza yardımcı olma
  • Bir fotoğraf veya videoda kimlerin olduğunu söyleyerek görme bozukluğu olan kişilere yardım etme
  • Fotoğraf veya videolarda etiketlenmediğiniz halde ne zaman görünebileceğinizi bildirme
  • Yalnızca hedef kitlesi içinde yer aldığınız fotoğraflarla ilgili olarak bildirim alırsınız
  • Sistemimiz, bir fotoğrafta veya videoda olup olmadığınızı anlamak için fotoğrafı veya videoyu fotoğraf ve videoların analiziyle karşılaştırır.
  • Bunlar profil resminiz ve etiketlendiğiniz fotoğraf ve videolar olabilir.

Facebook yüz tanıma sistemi nasıl açılır ?

Facebook yüz tanıma ayarlarına linke giriş yaparak veya Ayarlar / Yüz tanıma seçeneğine tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Yüz tanıma seçeneği altında “Facebook’un fotoğraf ve videolarda seni tanıyabilmesini istiyor musun ?” seçeneğini “Evet” olarak değiştirerek ayarlarınızı kaydedin.

Facebook yuz tanima

Hesabınızda Facebook yüz tanıma ayarları aktif hale gelecektir. Artık sizden habersiz fotoğraflarınız veya videolarınız yüklendiği zaman durumdan haberdar olacaksınız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*