Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook-Twitter Hesabı Kapatılma Nedenleri

Facebook-Twitter Hesabı Kapatılma Nedenleri

Sosyal medya Hesaplarının Kapatılma Nedenleri

Başta Facebook olmak kaydıyla kapıtılan bu hesaplar belki de çoğu zaman bir anlık sinirle ve öfkeyle kapatılıyor.Zaten facebook bunun farkında , üyelerine kapatmadan önce dondurma imkanı sağlıyor.Sadece facebook değil bir çok sosyal medya kanalı kapanıyor. Yazımızın giriş cümlesinde bahsettiğim gibi bu kapanmalar, yeni hesap açılma oranına göre çok düşük dahi olsa, ufak bir kıpırdama dahi olsa bunları görmezden gelmek hiç bir sosyal medya gönüllüsüne yakışmaz.

Reklamlar

Özellikle son 5 yılda akıllı telefonların cebimize girmesiyle mobil olarak sosyal medyaya bağlı kalma süremiz çığ gibi büyüyor. Sosyal medya kullanımız her geçen gün arttıkça kullanım ve sosyal medya tüketim çılgınlığımızda artmakta. Sosyal medyayı kullanırken dikkatli olmamız gerekiyor.

Sosyal medya hesaplarımızı kullanırken en çok dikkat etmemiz gereken konuysa gizlilik. Gizlilik konusunda bir çok durum mevcut. Hemen hemen hiç birimiz Facebook’a kayıt olurken gizlilik kurallarını okumamışızdır

Reklamlar

Facebook hesaplarının kapanma nedenleri

  • Ünlü birinin adına izinsiz açılmış fake hesaplar.
  • Telif haklarını göz ardı ederek yaptığınız paylaşımlar.
  • Adult içerik paylaşımı.
  • Farklı bir üyeyi rahatsız etmek.

gibi başlıca sebepler Facebook hesabının kapanma nedenlerı arasında sayabiliriz. Bir çok neden var fakat bunlar temel nedenler. İşin aslında Facebook hesabınızın kapanması çok basit değildir. Bir kaç şikayet ile olacak iş değildir. Fakat yukarıda saydığımız durumlar çoksa bu durum sizlere Facebook hesabı kapatma doğuracaktır.

Twitter kanadından olaya bakacak olursak eğer durum hemen hemen aynıdır, fakat tespit durumları farklıdır. Ticaret yapmak için açılmış hesaplar şikayetle sonucunda kapatılmaktadır. Yine bir ya da bir gruba hedef alan rahatsızlık verici durumlar sizi insanlar tarafından spamlanma süreti ile zamanla twitter hesabınızı banlatacaktır.

Bu gibi durumlara dikkat ettiğiniz taktirde Sosyal medya hesaplarınız kapanmayacaktır.

Facebook Hesabını Tamamen Silmek için Tıklayın
Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*