Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Önerilenler Nasıl Silinir

Instagram Önerilenler Nasıl Silinir

Instagram’da kullanım istatistiklerinize göre ve senkronize edilen hesaplarınıza bağlı olarak bazı arkadaşlık önerileri sunulmaktadır. Peki instagram kişi önerileri tamamen nasıl kaldırılır veya belirli öneriler nasıl silinir ? Resimli anlatımımızı takip ederek tüm kişi önerilerini silebilirsiniz. Dilerseniz hesap senkronizasyonunu kapatarak yada uygulamanın rehberinizi kullanmasını engelleyerek bu işlemi yapabilirsiniz.

Reklamlar

Facebook listenizde arkadaşlık isteği gönderdiğiniz bir kullanıcı, Whatsapp’ta konuştuğunuz bir kullanıcı veya rehberinizde bulunan bir tanıdığınızı instagram önerilerinde görme ihtimaliniz yüksek. Bildiğiniz gibi Whatsapp ve instagram , Facebook’a ait. Bu uygulamalar arasında bilgi alışverişi de olduğundan dolayı hiç beklemediğiniz anda sizi şaşırtacak arkadaşlık önerileri görebilirsiniz. Bu öneriler bazı durumlarda sizi rahatsız ediyor olabilir. Arkadaşlık önerilerini tamamen kapatmak veya belirli önerileri kapatmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

Instagram önerileri nasıl kapatılır ?

Mevcut önerileri silmek için, önerilerde bulunan hesaba basılı tutun. Gizlensin mi ? ekranında gizle seçeneğine tıklayarak kayıtlı olan önerileri tamamen silmiş olacaksınız. Bu önerileri kapatmak için aşağıdaki anlatımı takip edin.

Reklamlar

Önerileri kapatmak için; İnstagram seçeneklere giriş yapın.

Kişiler seçeneğine dokunarak kişileri bul, keşfet seçeneğine giriş yapın.

Üst bilgilendirme ekranında hangi hesabınız aracılığıyla arkadaşlık önerlerinin yapıldığını görebilirsiniz. Belirli bir kişiden gelen öneriyi kapatmak için kişinin hemen sağ tarafında bulunan Gizle seçeneğine tıklayın.

Örnek olarak rehberinizde bulunan kişiler için yapılan önerileri kapatmak için Rehbere bağlanıldı seçeneğine dokunun.

Açılan ekranda tüm önerileri görebilirsiniz. Hepsini silmek için Ayarlar seçeneğine tıklayın ve Kişilerin bağlantısını kes seçeneğine dokunun. Bağlantıları kestikten sonra rehberinizde bulunan arkadaşlarınız için öneriler almayacaksınız.

Ayrıca uygulama ayarlarına giriş yaparak İnstagram uygulamasının rehber erişim yetkisi de kapatabilirsiniz. Bu durumda uygulama rehberinize erişemeyeceği için öneriler almayacaksınız. Facebook, Google+, Twitter gibi listenizde bulunan öneride engellemek için aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Önerilenleri gizledikten sonra nasıl geri alınıyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*