Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Nasıl Kapatılır

Twitter Nasıl Kapatılır

Twitter nasıl kapatılır ? Twitter hesabımı nasıl silerim ? diyorsanız aşağıdaki 3 adımı takip ederek bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Twitter kapatma ve silme işlemleri için Web adresini kullanmanız gerekmektedir. Mobil aygıtlarda hesap kapatma özelliği yoktur.

Reklamlar

Hesap kapatma işlemlerini başlattıktan sonra verileriz 30 gün boyunca saklanır ve bu süre içerisinde hesaba giriş yapılmazsa tamamen silinir. Hesabınızı kapattıktan sonra Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarından da kaldırmak istiyorsanız, makalemizin devamını incelemeniz gerekmektedir. Öncelikle kapatma işlemini nasıl yapacağınızı anlatalım.

Twitter nasıl kapatılır ?

Ayarlar ve Gizlilik – Hesap – Hesabımı devre dışı bırak seçeneklerini takip ederek veya Twitter Kapatma Linki‘ne tıklayarak hesap kapatma ekranına giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

@Hesabını devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.

Twitter nasil kapatilir

Hesap kapatma işlemini onaylamak için hesabınızın mevcut şifresini girin. Şifrenizi unuttuysanız “Şifreni mi unuttun” seçeneğine tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Mevcut şifreyi yazdıktan sonra “Hesabı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.

Twitter devre disi

Son aşamada ‘Hesabın şuan devre dışı bırakıldı – kapatıldı uyarısını görüyorsanız hesabınız kapatılmıştır. Hesabın tamamen silinmesi için, bu aşamadan sonra hesabınızda oturum açmayınız.

Twitter kapatildi

Hesabınızı tekrar aktif etmek için giriş yapmanız yeterlidir. 30 gün içinde hesap bilgileri tamamen silinmiş olacaktır ve mevcut bilgileriniz ile yeniden hesap açmanız gerekecektir.

Twitter adresim arama motorlarından nasıl kaldırılır

Twitter adresiniz veya paylaşımlarınız arama motorlarında çıkıyorsa (index) hesabınızı kapatmanız, bu bilgilerin silineceği anlamına gelmez. Google, Yandex gibi arama motorlarının hesabınızı listelemesini istemiyorsanız, gizlilik ayarlarını kullanarak hesabınızı gizlemeniz gerekmektedir. Tabi bu işlemin daha önce yapılmış olması gerekiyor.

Hesabınızı kapattıktan sonra bilgileriniz arama sonuçlarında gerileyerek zamanla silinmektedir fakat bu işlemi hızlandırmak ve bilgileri hemen kaldırmak için; Google aramalarından bilgiler nasıl kaldırılır ? isimli makalemizi inceleyebilirsiniz. Arama motorlarından içerik kaldırmak için aşağıdaki linkleri de kullanabilirsiniz.

Google’dan içerik kaldırmak için; Removals

Yandex’ten içerik kaldırmak için: Delete URL

Bing’den içerik kaldırmak için: Page Removal

Twitter sayfanız yayında olmadığı için , link kaldırma talepleriniz çok kısa sürede işleme alınacaktır ve içerikler silinecektir. Twitter nasıl kapatılır açıklamaya çalıştık. İşlem hakkında sorularınızı yorum alanını kullanarak bize iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*