Anasayfa / Sosyal Medya / “İnstagram Takipçi Sayım Düştü” Sorunu Çözümü

“İnstagram Takipçi Sayım Düştü” Sorunu Çözümü

instagram takipci sorun

İnstagram’da takipçi sayılarında düşme ve dalgalanma sorunu hakkında sorular almaktayız. Bu konuda instagram yetkilileri tarafından yapılan açıklamaları sizlerle paylaşacağız. Sorun genel olduğu için ; ilk etapta bu tarz sorunlar için yapabileceğiniz birşey yoktur. Soruna örnek olarak : Arda Turan instagram hesabının yaklaşık 4 milyon takipçisi vardı. Şubat ayında yaşanan teknik sorunlardan dolayı takipçi sayısı 50 Bin’e kadar düşmüştür.

Reklamlar

Konu hakkında instagram tarafından yapılan ilk açıklamalar:

Takipçi sayım neden dalgalanıyordu? Şubat 2016’da, bazı profillerde hatalı takipçi sayıları görünmesine neden olan bir hatayı tespit ettik ve düzelttik. Etkilenen profillerinin şu anda normale dönmüş olması gerekiyor.”

Reklamlar

Şubat 2016‘da takipçi/takip listelerinde aktif olmayan veya sahte hesapların da sayılmasına neden olan süregelen bir sorunu düzelttik. Bu sebeple bazı kişiler takipçi/takip sayılarında düşüş görmüş olabilir. Instagram’ın herkesin gerçek kimliğini kullandığı güvenilir bir yer olarak kalmasını sağlamak bizim için önemlidir. Dolayısıyla spam içerikleri, sahte hesapları ve Topluluk Kurallarımıza uymayan diğer kişi ve gönderileri kaldırmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Ocak 2019’da instagramda ciddi bir sahte kullanıcı hesabı temizliği yapılmıştır. Bu süreçten önce ücretli instagram takipçisi satın aldıysanız, bu düşüşten etkilenmeniz muhtemeldir.

instagram mini

Not: Bu sorun, Instagram hesaplarının büyük bölümü için çözülmüştür. 

Yukarıda yapılan açıklamalar teknik sorunlar için geçerlidir. Bu tarz durumlarda ciddi oranda değişiklikler dikkat çekmektedir. Eğer ufak çapta düşüklükler yaşıyorsanız aşağıdaki açıklamayı dikkate alınız.

Manuel unfollow işlemleri

Yukardaki gerekçeler haricinde içerik paylaşımlarından dolayı düşüşler yaşanmaktadır. Özellikle İnstagram hesaplarında çok fazla reklam yapılması kullanıcılar tarafından şikayet almaktadır. Reklam paylaşımları hesapların unfollow edilmesine neden olabilir.

Hesabınızdaki takipçilerinizi korumak için , gönderilerinizin tutarlı olması gerekmektedir. Birgün moda hakkında paylaşımlar yapıyorken diğer gün spor paylaşımları yaparsanız , bu kullanıcılar’ı rahatsız edecektir ve takip sayınızda düşmeler olacaktır.

İnstagram hesabınızın profesyonel olarak incelenmesini istiyorsanız, iletişim ekranını kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Konu hakkında sorularınızı yorum atarak da bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

10 yorum

  1. Merhaba, takip ettiğim kişiler instagram uygulamasında daha fazla gösteriyor. Ama masaüstü web sitesinden girdiğimde takip ettiklerim daha az gösteriyor bu nedendir?

  2. Hesabimin incelenmesini istiyorum

  3. Merhaba akrabam benim kendi hasabıma takipçi hilesi yapdı bu yüzden takipçilerim düşüşte amma artık takipçi hilesi istemiyorum Buna çözüm yolu varmı????

  4. Merhaba. Ben takipçi hilesi yaptım takipcilerim yeteri kadar arttı.ama artik hile programı kullanmak istemiyorum.kullanmayi bırakınca yükselttigim takipcilerim bir anda düşüyo.program kullanmak istemiyorum artik ama sayısındada eksilme olmaması için ne yapmam gerekiyor acilllll yardim

  5. iyi de sürekli böyle sürecek mı bi türlü yukselmio takipçi sayısı

  6. selam benim takipcilerim hep düşüyo düşmemesi nı istiyorum lütfen düzeltin bu sorunu düşmemesini istiyor um

  7. selam benim 500 takipçim vardı 101 e düştü

  8. slm benim sürekli instagram hesabım otomatik olarak birilerini takip ediyor duduramıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz bana ????

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*