Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Twitter kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır ? resimli anlatımlarımızı takip ederek kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Bütün sosyal ağlarda olduğu gibi Twitter‘da da kullanıcı adınızı değiştirme yetkiniz vardır.  Bazı özel durumlarda yeni hesap açmak yerini adınızı değiştirmek çözüm olabilir. Yeni hesap açmanız gereken durumlarda da adınızı değiştirip , takipçilerinizi ve takiplerinizi silerek mevcut hesabınız ile kullanıma devam edebilirsiniz.

Reklamlar

İşlemleri yapmak için aşağıdaki basit iki aşamayı yapmanız yeterlidir. Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yaparak sağ üst bölümde bulunan Çark simgesine tıklayın.

Ayarlar seçeneğine giriş yapın.

Reklamlar

Twitter ayarlar

Hesap sekmesinde gerekli işlemleri yapabiliriz.

Kullanıcı adı menüsüne kullanmak istediğiniz yeni kullanıcı adınızı girin. Yeni adınızın uygun olması halinde “Uygun” uyarısını alacaksınız.

Gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra değişiklikleri kaydet seçeneğine tıklayarak ayarları değiştirebilirsiniz.

Kullanici adi degistirme

Artık hesabınızı yeni nick’iniz ile kullanabilirsiniz. Farklı ip adresinde yapılan değişikliklerde güvenlik açısında mail veya cep doğrulaması talep edilebilir. Bu durumla karşılaştığınız zaman gelen mail’i kontrol ederek gerekli adımları takip edebilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz. Hesap güvenliğiniz açısından oldukça faydalı bir güvenlik önlemidir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

5 yorum

  1. Kullanıcı adını değişince, eski kullanıcı adıyla atılan twitlerde yeni kullanıcı adı olarak değişmiyor. Eskiden atılan twitlerdeki eski kullanıcı adına tıklandığında profile erişilemiyor. Eski twitlerdeki kullanıcı adının da yenisine bağlı olarak değişmesi mümkün değil mi.

  2. benimde sadece telefon numaram yazıyor.bulamıyorum hesap adı değiştir linkini

  3. Ayarlarda öyle bir tuş yok

  4. Serkan Çataltaş

    Ayarlar/ Hesap sekmesinde görebilirsiniz.

  5. Ben ayarlardan sonra hesap adi degistir kismini bulamiyorum?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*