Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’ta Kimliğimi Nasıl Doğrularım

Facebook’ta Kimliğimi Nasıl Doğrularım

Facebook’ta kimlik doğrulama nasıl yapılır ? Resimli anlatımla yardımcı olmaya çalışacağız. Konu kimlik olduğu zaman, kullanıcılar oldukça tedirgin olmaktadır. Doğal olarak; İnternet’e kimlik yüklemek güvenli mi ? Facebook neden kimliğimi istiyor ? Kimlik bilgilerim başka bir amaçla kullanılabilir mi ? gibi sorular kafaları karıştırmaya başlıyor. İlk bakışta gerçekten çok mantıklı gelmiyor ama Facebook, sahte hesap, hesap çalınmaları gibi durumlarda kullanıcı hesaplarını geri almak ve hesabı gerçek bir kişinin kullandığından emin olmak için bu bilgiyi istiyor.

Reklamlar

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre “Hesapla ilgili sorunlar çözüldükten ve kişi bilgileri eşleştikten sonra kimlik bilgileri silinmektedir.”  Hesap güvenliği ve hesabınıza tekrar erişim için bu bilgileri göndermeniz gerekmektedir. Bu sayede Facebook, hesabın gerçek kullanıcısı olduğunuzdan emin olmaktadır.

Kimlik gönderirken en çok yapılan hatalardan biri de , kimlik bilgilerinin kapatılmasıdır. Bu şekilde gönderilen kimlikler gerçersiz sayılmaktadır ve hiçbir geçerliliği yoktur. Sadece pasaport gibi belgelerde numaralar kapatılarak gönderilebilir fakat diğer bilgilerin kapatılması durumunda belgenin herhangi bir geçerliliği kalmamaktadır. Bu tarz belgeler kabul ediliyor olsaydı, sahte hesap kullanıcıları kimlik üzerinde değişiklik yaparak birçok hesabı ele geçirebilir veya kapatılan hesapları ele geçirebilirdi.

Reklamlar

Kimlik doğrulama ve Facebook hesap sorunları hakkında sitemizde arama yaparak merak edilen bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. Şimdi asıl konumuza dönelim. Kimlik doğrulama işlemi nasıl yapılır ?

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak ilgili sayfaya giriş yapıyoruz.

Kimlik doğrulama sayfasına giriş: #Facebook Kimlik Doğrulama

Açılan ekranda Kimlik/Kimlikleriniz alanında “Gözat” seçeneğine tıklayarak kimliğimizi seçiyoruz. Resim formatı JPEG olarak kaydedilmiş olmalıdır.

Kimliğinizi arkalı önlü 2 parça olarak veya tek sayfa haline getirerek yükleyebilirsiniz.

Aşağıdaki alana da “Giriş e-posta veya cep telefonu numarası” giriyoruz. Eğer kapatılan bir hesaba ait mail adresi belirtmezseniz , sistem bilgileri yüklemenize izin vermeyecektir.

Bilgileri tamamladıktan sonra “Gönder” seçeğine tıklayarak bilgileri gönderiyoruz.

Facebook kimlik

Bilgiler gönderildikten sonra 24 saat içinde Facebook’tan olumlu veya olumsuz olarak mail alacaksınız.

Aşağıdaki kimlik kartları hesabınızı doğrulamak için gerçerlidir:

 • Pasaport ( Pasaport numarası gibi bilgiler kapatılarak gönderilebilir
 • Seçmen kimlik kartı
 • Sürücü ehliyeti
 • Doğum belgesi
 • Evlilik cüzdanınız
 • Ad değişikliğine ilişkin resmi belge
 • Kabile kimlik veya durum kartı
 • Şahsi sigorta veya araç sigortası kartı
 • Yeşil kart, oturma izni veya göçmen belgeleri
 • Engelli kartı , basın kartı , askeriye için verilen kimlikler, nufus kağıdı gibi devletler tarafından verilen diğer kimlikler

Sahte hesap şüphesiyle kapatılan hesaplar, gerçekten bir kişi veya firmayı temsil ediyorsa yukarıdaki adımları takip ederek hesabınızı kolaylıkla açtırabilirsiniz. Eğer hesap bilgileri gönderdiğiniz kimlik bilgileri ile eşleşmiyorsa hesabınızı kurtarma şansınız yoktur tabiki.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

18 yorum

 1. Kimlik göndermeme rahmen hesabım açılmadı

 2. Kesinlikle facebook kapatılmalı bizimle kukla gibi oynuyor bunlar gerçek ad bilgi istiyorsun da niye kapatıyorsun 2 aydır kimlik gönderemiyorum kimsenin döndüğü yok aldığınız para haram olsun lanet açtığım güne

 3. Yeter allah askina kac oldu hesabinin kapatilmasi kimlik onayi istemesi nolur acin geri rica ediyorum

 4. arkadaşlar.. 2000 yılından kalma dandik bi ssk kimliğimi.. facedeki kullandığım isimle zımbaladım yolladım.. hopp kabul edildi.. yuttu salaklar

 5. Her şeyden önce düzgün yazmayı öğrenin fes değil bir kere.. ayrıyetten bence siz becerememişsiniz. çünkü gayet de kolay bir şekilde yapılıyor internete tüm bilgileri gönderenlere de cevap olarak şunu demeliyim ki bilgileriniz sadece facebook’a gitmiyor 8 farklı sunucudan geçiyor.. Bu sunuculardaki herkes de bu bilgileri görebiliyor.

 6. valla ben orjinal kimligimi ondan haric pasaportumu ve sigorta kartımı attım orjinal olarak herşey facebookla uyumluydu ama kabul etmediler facebook ne yaptıgını bilemez oldu artık kardeşim adamlar orjinal fesleri kapatıp orjinal kimlikleri bile kabul etmiyolar pes ben bıraktım fecebook kullanmayı

 7. Fesim kapaniyo durmadan kimlik dogru

 8. Hesap kimlik istiyor

 9. Arkadaşlar nolur bi el atın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*