Anasayfa / Yazılım / Chrome Senkronizasyon Şifresini Unuttum Çözümü

Chrome Senkronizasyon Şifresini Unuttum Çözümü

Google Chrome’da senkronizasyon şifrenizi unuttuysanız ve verilerinizi senkronize edemiyorsanız, aşağıdaki işlemleri yaparak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Chrome Senkronizasyon Şifresini Unuttum Çözümü

Reklamlar

Senkronizasyon işlemini şifrelediğiniz zaman bilgilerinizi senkronize ederken Google şifrenizi sorar ve bu şifreyi hatırlamamanız halinde verilerinizi yüklemezsiniz. Bu durumda yapmanız gereken şifreyi değiştirmek veya şifre kullanımını kaldırmaktır.

Şifrenizi sıfırlamanız , verilerinizi Google sunucularından siler ve cihazlar ile bağlantınızı keser. Bilgisayarınızda veya telefonunuzda bulunan veriler silinmez. Yer işaretleri, geçmişiniz, şifreler , formlar ve diğer ayarlarınız Chrome’da kayıtlı kalmaya devam eder. Mevcut cihazlarınızda tekrar oturum açarak işlemi başlatabilirsiniz.

Reklamlar

Senkronizasyon şifresi nasıl sıfırlanır ?

Google Chrome’u açın.

Google hesap özeti sayfasına giriş yapın.

Hesap özetinde senkronize edilen tüm bilgilerinizin bir özetini görebilirsiniz.

Sayfanın en altında bulunan “Senkronizasyonu sıfırla” seçeneğine tıklayarak adımları takip edin.

“Sunucudaki verilerinizi temizlemek ve parolanızı kaldırmak için senkronizasyonu sıfırlayın. Bu işlem, cihazınızdaki verileri temizlemez. Senkronizasyonu başlatmak için Chrome’da tekrar oturum açın.”

Senkronizasyonu sifirla

İşlemler tamamladıktan sonra Chrome’da hesabınızı kullanarak tekrar oturum açın. Oturum açtıktan sonra senkronizasyon tekrar başlar. Artık bir senkronizasyon parolanız olmayacaktır. Senkronizasyon parolası kullanmayı hâlâ istiyorsanız tekrar parola belirleyebilirsiniz. Hesabınızı tekrar şifrelemek için;

Sağ üstte Diğer Diğer ardından Ayarlar’ı tıklayın. “Oturum aç” bölümü altında Gelişmiş senkronizasyon ayarları’nı tıklayın. Chrome’da okulunuz veya iş yeriniz tarafından verilmiş bir hesapla oturum açtıysanız Senkronizasyonu ayarla’ya tıklayın. “Şifreleme seçenekleri”nin altında, Senkronize edilen tüm verileri kendi senkronizasyon parolanızla şifreleyin’i seçin. Google Chrome hakkında merak ettikleriniz için arama alanını kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. koskoca google da cevap arıyoruz. bir sürü gereksiz bilgiler. şöyle sizin gibi adam akıllı bir şey paylaşmazlar. kanunen kendilerini koruyacağız diye insanları kendilerinden uzaklaştırıyorlar. tamam açıklamaları en ince ayrıntısına kadar yapmışsın. ama, o kadar incelik olunca kısa sürede özetle sizden yararlana bilmek imkansız hale geliyor. milletin o kadar vakti yok!

  2. çok teşekkür ederim çoktan beri bunu arıyordum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*