Anasayfa / Yazılım / Telefonda .ZIP ve .RAR Dosyaları Nasıl Açılır

Telefonda .ZIP ve .RAR Dosyaları Nasıl Açılır

Telefonda .ZIP ve .RAR Dosyaları Nasıl Açılır ? Telefonumuzda sıkıştırılmış dosyaları açmak için, popüler dosya sıkıştırma ve açma yazılımı olan Winrar’ı kullanacağız. Winrar mobil sürümü sayesinde hem dosyalarını küçültebilir , hemde küçültülmüş dosyalarınızı kolayca açabilirsiniz.

Reklamlar

Winrar bildiğiniz gibi sıkıştırılmış dosyaları hem açmamıza hem de normal dosyalarımızı sıkıştırmaya yarar. Bu sıkıştırma yazılımı aynı zamanda arşiv, asistan, dosya yöneticisi, dosya gezgini olarak da her telefonda olması gereken uygulamalardan.

Winrar ile Rar ve Zip dosyaları oluşturabilir, RAR, ZIP, TAR, GZ, BZ2, XZ, 7z, ISO, ARJ uzantılı arşivleri açabilirsiniz. Uygulama, bilgisayarınızda olduğu gibi tamamen ücretsizdir fakat mobil sürümünde reklamlar görüntülenir. Reklamları kapatmak için uygulamanın ücretli sürümünü satın almanız gerekmektedir.

Reklamlar

Winrar uygulamasını telefonunuza indirmek için Tıklayın.

Uygulamayı telefonunuza kurduktan sonra çalıştırın.

Bir dosya yöneticisi gibi tüm dosyalarınızı listeleyerek sıkıştırılmış dosyaları siniz için listeleyecektir. Eğer sıkıştırılmış bir dosya yoksa mevcut dosyalarınıza tıklayarak bu dosyaları sıkıştırabilirsiniz.

Telefonda .RAR dosyaları nasıl açılır

Açmak istediğiniz dosyayı seçtikten sonra dosyayı aç seçeneğine tıklayarak arivden çıkarabilirsiniz. Arşivden çıkaracağınız dosyanın yolunu da belirtebilirsiniz.

rar acma

Basit ve kullanışlı arayüzü ile hem yeni hem de gelişmiş kullanıcılara hitap eden popüler rar uygulaması, telefonunuzun dahili ve harici depolama alanında duran tüm dosyaların bir listesini sunan dahili dosya gezgini ile geliyor. Birden fazla arşiv dosyasını tek bir seferde hızlıca seçebileceğiniz ve istediğiniz bir konuma çıkarabildiğiniz gibi, toplu olarak ta sıkıştırabilirsiniz.

Winrar uygulaması sadece android işletim sistemleri için yayınlanmıştır. Yakın zamanda ios aygıtlar için de yayınlanacaktır diye tahmin ediyoruz. iOs telefonlar için iZip tarzı yazılımları kullanarak arşiv dosyalarını açabilirsiniz. Uygulamanın kullanımı hakkında sorunlar veya sorularınız için yorum gönderebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*