Anasayfa / Yazılım / iTunes yüklenmiyor yükleme sorunları ve çözümleri

iTunes yüklenmiyor yükleme sorunları ve çözümleri

itunes yüklenmiyor

Reklamlar

iTunes yüklenmiyor, iTunes yükleme hataları ve çözümlerini paylaşacağız. Yükleme sorunları genellikle işletim sistemi ve yüklü yazılımlarınızdan kaynaklı olabilir. Adım adım sorunu nasıl çözeceğinizi anlatmaya çalışacağız.

iTunes, iPhone telefonunuzu yönetmenizi sağlayan, bilgisayarınızda bulunan müzikleri , filmleri oynatmanızı sağlayan bir uygulamadır. iPhone, iPad gibi Apple cihazlarınıza içerik yükleyebilir ve yönetebilirsiniz. Kısacası Apple ürünleri kullanan kullanıcılar için oldukça önemli bir yazılımdır.

Reklamlar

iTunes yüklenmiyor sorunu çözümleri

1.Yöntem: iTunes yazılımını yüklemek için bilgisayarınızda yönetici yetkilerine sahip olmanız gerekmektedir. Bilgisayarınızda yönetici olarak oturum açtığınızdan emin olun.

iTunes yükleme dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayın ve yükleme adımlarını takip edin. Eğer yetki kaynaklı bir hata alıyorsanız hesabınıza administrator yetkisi eklemeniz gerekmektedir.

Yonetici olarak calistir

2.Yöntem: İşletim sisteminize göre doğru yazılımı indirdiğinizden emin olun. İndirme sayfası sizi, işletim sisteminize göre ilgili versiyona yönlendirir fakat bu her zaman doğru olmayabilir. iTunes yazılımını sisteminize göre manuel olarak indirebilirsiniz.

iTunes versiyonları için;

Doğru versiyonu indirdikten sonra tekrar deneyin.

3.Yöntem: Bilgisayarınıza yüklü eski versiyonlar veya benzer yazılımlar yüklemenizi engelliyor olabilir. Bunun için program ekle kaldır’a girerek iTunes yüklemenizi engelleyebilecek yazılımları kaldırın.

Başlat’a tıklayarak arama alanına program ekle kaldır yazarak veya Denetim Masası’nda Program Ekle/Kaldır‘a tıklayarak giriş yapın. Eğer iTunes eski versiyonları yüklü ise bu versiyonları kaldırın.

4.Yöntem: Yüklü güvenlik yazılımları programı yüklemenizi engelliyor olabilir. Bu yazılımları devre dışı bırakarak deneyin. Antivirüs yazılımlarının ayarlarına giriş yaptığınız zaman geçiçi olarak devre dışı bırakma seçeneklerini görebilirsiniz.

Yaptığınız bütün değişikliklerden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Hala yükleme sorunu yaşıyorsanız sistem gereksinimlerini karşıladığınızdan emin olun.

Sistem gereksinimleri

1 GHz Intel veya AMD işlemcili, 512 MB RAM’li PC iTunes Store’dan Standart Çözünürlüklü video oynatmak için Intel Pentium D veya daha hızlı bir işlemci, 512 MB RAM ve DirectX 9.0 uyumlu video kartı gerekir. 720p HD video veya iTunes LP oynatmak için 2,0 GHz Intel Core 2 Duo ya da daha hızlı bir işlemci, 1 GB RAM ve Intel GMA X3000, ATI Radeon X1300 veya NVIDIA GeForce 6150 ya da daha iyi bir grafik işlemcisi gerekir.

Windows XP Service Pack 3 veya sonraki sürümleri ve Windows Vista’nın 32 bit sürümleri Windows Vista’nın 64 bit sürümleri için iTunes 64 bit yükleyicisi gerekir. 400 MB kullanılabilir disk alanı gereklidir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. bilgisayarım xp. 32 bit itunes indiriyorum. Ancak uyarı veriyor: “Son sürümü indirin” diye. Telefonu da görmüyor haliyle. Sorunu çözemedim yardımcı olur musunuz

  2. Teşekkürler , iki günlük sinr bozucu iTunes yükleme mcerama çözüm oldunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*