Anasayfa / Yazılım / .tbl dosyası nedir nasıl açılır

.tbl dosyası nedir nasıl açılır

TBL uzantısı, “table” kelimesinin halidir. Programların tbl uzantısını kullanması için tablo şeklinde veriler içermelidir. TBL dosyaları, özellikle küçük bir veri kümesiyle çalışıyorsanız, veritabanlarından çok daha esnek ve çalışması daha kolay olabilir. Ayrıca, dizin listesi verilerini işlemek ve arşivlemek için de mükemmeldir.

Reklamlar

Adobe Table, ArcView, Creo, FX AccuCharts, Chem3D Ultra ve AutoCAD Civil 3D gibi yazılımlar .tbl dosyaları oluşturmak ve bunlara erişmek için kullanılabilirken, Microsoft Excel kullanarak kendi dosyalarınızı oluşturabilir ve değiştirebilirsiniz . Tek yapmanız gereken Excel’i kullanarak bir tablo oluşturmak ve bir .csv dosyası olarak kaydetmek. Dosyayı kaydetmeden önce tablonun her girişinin virgülle (virgülle ayrılmış) ayrıldığından emin olmanız gerekir. Dosya kaydedildikten sonra, uzantıyı değiştirerek bir .tbl dosyasına dönüştürebilirsiniz. Oyunlarda, mod oluşturmak için .tbl dosyaları kullanılır. Oyunlar genellikle bilgileri XML ve TBL dosyaları biçiminde kaydeder. Bunlara bir metin düzenleyici veya Excel kullanılarak erişilebilir ve değiştirilebilir.

Tbl dosyaları nasıl açılır ?

Autodesk Civil 3D

Tbl dosyasını açmak için Autodesk Civil 3D’yi indirin ve yükleyin. Windows, Autodesk Civil 3D’yi .tbl dosya türleri için varsayılan dosya açıcı olarak atamalıdır.

Reklamlar

Autodesk Civil 3D’yi kurduktan sonra , sadece .tbl dosyasını çift tıklatarak açabilirsiniz. CAD (bilgisayar destekli tasarım) programlarının uzun bir listesinin .tbl dosyaları kullandığını fark etmiş olabilirsiniz. Özellikle popüler olanı Autodesk Civil 3D’dir.

Microsoft Excel

Excel’de tbl dosyalarını açmak için; Microsoft Excel’i çalıştırın.

2010 sonrası herhangi bir sürüm yapmalıdır.

Ekranın sağ alt köşesinden ‘ Diğer Çalışma Kitaplarını Aç’ı tıklayın .

Bilgisayar> Gözat’a tıklayın . .Tbl dosyanıza gitmek ve açmak için Aç iletişim kutusunu kullanın. Ancak dosya türü menüsünden “ Tüm Dosyalar (.) ” Öğesinin seçili olduğundan emin olun.

Tbl dosyasını gösterdikten sonra Excel’de açılacaktır.

Autodesk Civil 3D veya Microsoft Excel dosyalardan hiçbirini açamazsa , metni açmak için bir metin düzenleyicisi kullanmayı deneyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*