Anasayfa / Yazılım / Disk yansıması dosyası nasıl açılır

Disk yansıması dosyası nasıl açılır

Disk yansıması; ISO, BIN, CUE , IMG gibi dosyaları bilgisayarınızda açabilmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Disk yansıma dosyaları için sanal diskler oluşturabilir veya yardımcı programlar ile dosyaları açarak bilgisayarınızda dosyanın açılı halini görebilirsiniz.

Reklamlar

İşlemi yapmanın birçok farklı yolu var fakat en kullanışlı ve kolay programlar olan Winrar ve Poweriso yazılımlarını kullanabilirsiniz. Bu iki yazılımda ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Disk yansıma uzantıları , CCD, BWT, MDS, CDI, NRG, PDI, B5T, CUE, BIN, ISO ve ISZ gibi uzantılara sahip olabilir. Ayrıca Ultra ISO, Magic ISO veya Power ISO gibi farklı programlar yardımıyla oluşturulmuş olan imaj dosyalarını da kolaylıkla açma şansına sahipsiniz. Şimdi işlemin nasıl yapıldığına bakalım.

Disk yansıması dosyası nasıl açılır ?

Yazılımızın başında da belirttiğimiz gibi ilk etapta Winrar yazılımını kullanabilirsiniz. Disk yansıma dosyanızı seçin.

Reklamlar

Dosyaya sağ tıklayarak “Klasöre çıkar” seçeneğini işaretleyip dosyanın bulunduğu dosyaya klasör olarak çıkarabilirsiniz. Eğer dosyaya sağ tıkladığınız zaman ilgili seçeneği göremiyorsanız farklı bir yazılım kullanmanız gerekecektir.

Poweriso yazılımını indirerek yukarda belirttiğimiz tüm dosyaları açabilirsiniz.

Yazılımı kurduktan sonra disk yansıma dosyalarına çift tıklayarak içeriği görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz sürükle bırak yöntemi ile dosyayı çıkarabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*