Anasayfa / Yazılım / Combofix Windows 7 Windows 8 Windows 10

Combofix Windows 7 Windows 8 Windows 10

Combofix, bir malware temizleme yazılımıdır. Flashdisk gibi aygıtlardan bulaşan autorun virüslerini temizlemede oldukça etkilidir. Combofix’de yaşanan sorunlardan biri de sistem uyumluluğudur. Bugünkü yazımızda Windows 7, Windows 8, Windows 10 sistemlerde combofix yazılımını nasıl çalıştıracağınızı anlatacağız. Ziyaretçilerimize , Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumluluğu hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Reklamlar

Birçok Malware temizliğinde antivirüs yazılımları etkisiz kalmaktadır. Bu noktada Combofix devreye girerek gerekli temizliği yapmaktadır.

  1. Combofix Windows 7
  2. Combofix Windows 8
  3. Combofix Windows 10

Tüm windows sürümleri ile uyumlu Combofix yazılımı indirmek için aşağıdaki linki kullanın. Yazılım sürekli güncellenecektir. En güncel sürüm için;

Reklamlar

Yazılımı indirdikten sonra sağ tıklayıp özelliklere giriş yapın.

Öncelikle güvenlik alanındaki Unblock seçeneğini işaretleyerek yazılımın sistem tarafından engellenmesini kapatın.

Son olarak Uyumluluk sekmesine giriş yaparak, yazılımın uyumluluk ayarlarını Windows 7 olarak değiştirin. Ek olarak Yönetici olarak çalıştır seçeneğini işaretleyin. Örnek olarak görseli kullanabilirsiniz.

Daha snra programa çift tıklayarak çalıştırabilirsiniz!

Combofix hangi Windows sürümleriyle uyumludur ?

Windows XP, 7, Vista, 8

Combofix, 8.1 / 10 ile uyumlu mu ?

Combofix Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumlu değildir fakat yukarıdaki ayarları uygulayarak, bu sistemlerde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu konuda alternatif malware temizleyicileri de kullanabilirsiniz.

Combofix ile Windows uyumsuz bir sürümünde çalıştırmayı denersem ne olur ?

Uyumsuz sürümlerde combofix çalışmayacaktır. Program çalışsa bile, gerekli dosyalara erişemeyeceği için herhangi bir işlem yapamayacaktır.

Combofix alternatif yazılımları nedir ?

  • Zemana antimalware
  • Adwcleaner
  • Malwarebytes

Bu yazılımlar, alternatif olarak kullanabileceğiniz oldukça başarılı yazılımlardır. Özellikle zemana antimalware programı, Combofix ile yapabileceğiniz tüm işlemleri ve temizliği yapmaktadır. Bu yazılımlar hakkında detaylı bilgi ve resimli anlatımlar için sitemizde aramaya yapabilir, ilgili makalelere erişebilirsiniz.

Combofix hakkında sorularınızı yorum olarak iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*