Anasayfa / Yazılım / Windows 8 – 8.1 Şifre Ekranı Nasıl Kaldırılır

Windows 8 – 8.1 Şifre Ekranı Nasıl Kaldırılır

Windows 8 ve üzeri sistemlerde, işletim sistemi kurulurken şifre belirlenmeniz istenir. Şifreyi belirlemeden sistem kurulumunu tamamlayamazsınız. Şifreleme işlemi sistem güvenliğiniz için oldukça önemlidir. Bazı kullanıcılar bilgisayarın her açılışta şifre istemesinden sıkılmış olabilir. Şifre ekranını kaldırmak için sizlerle basit bir yöntem paylaşacağız. Şifre ekranıyla alakalı birçok bilgiyi daha önce sizlerle paylaşmıştık. Şimdi şifre ekranını nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

Reklamlar

İşlemi tüm Windows işletim sistemlerinde yapabilirsiniz. Yöntem şifre sıfırlama değil sadece şifre ekranını kaldırmak içindir. İşlemi uygulayabilmek için işletim sisteminizin kullanıcı şifresini bilmeniz gerekmektedir.

Şifre ekranı nasıl kaldırılır ?

İşlemi denetim masasına girerek veya sistem ayarlarından yapabilirsiniz fakat amatör kullanıcılar için daha kolay olacağını düşündüğümüz işlemi paylaşıyoruz.

Reklamlar

1. Başlat / Çalıştır‘a girerek ya da Windowswindows + R kısayol tuşuna basarak aşağıdaki menüyü açınız.

2. Çalıştır ekranına netplwiz yazarak Enter’a basın.

netplwiz

3. Kullanıcı hesapları panelinden “Kullanıcı bu bilgisayarı kullanak için bir ad ve parola girmelidir” seçeneği karşısında bulunan tiki kaldırınız. İşletim sistemi ingilizce ise “Users must enter a user name and password to use this computer” seçeneğini kaldırın.

kullanici hesaplari

İşlemi yaptıktan sonra Enter’a basarak eğer şifre belirlediyseniz şifrenizi yazın. Eğer sisteminizde şifre yoksa Uygula , tamam diyerek işlemi bitirebilirsiniz. Ayarları uyguladıktan sonra bilgisayarınız yeniden başlatın. Artık şifre giriş ekranı ile karşılaşmadan sisteminiz otomatik olarak açılacaktır. Özellikle Windows 8.1 tablet kullanıcıları tarafından şifre kaldırma konusunda çok fazla soru gelmekteydi. Tabletlerde her açılışta şifre girmekten bıktıysanız işlemi yapmanızı öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*