Anasayfa / Yazılım / Outlook varsayılan yazı tipi değiştirme

Outlook varsayılan yazı tipi değiştirme

Outlook’ta yazı tipi ve yazı renginizi düzenleyebilirsiniz. Varsayılan yazı tipi 11 punto, calibri’dir. Outlook, yazı tipini, rengi, boyutu ve stili yeni iletiler, yanıtlar ve iletilenler için ayrı ayrı değiştirmenize olanak tanır.  Outlook 2007 – 12.0, Outlook 2010 – 14.0, Outlook 2013 – 15.0, Outlook 2016 versiyonlarında aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Reklamlar

Varsayılan yazı tipiniz Yeni e-posta gönderirken , E-postaları yanıtlarken ve iletilenler için ayrı ayrı gruplandırılmaktadır. Bu seçeneklerin hepsi için farklı yazı tipi belirleyebilir veya hepsini aynı yazı tipi ve rengi olarak seçebilirsiniz. Kurumsal şirketlerde genellikle ingilizce Outlook sürümleri kullanıldığı için, resimli anlatımımızı ingilizce diline sahip bir yazılım üzerinden yapıyoruz.

Outlook yazı tipi nasıl değiştirilir ?

Dosya sekmesinde Seçenekler / Posta‘yı seçin. ( File/ Options )

Reklamlar

Açılan ekranda Mail / İleti Örneği ve Yazı Tipleri seçeneklerini tıklayın. (Mail / Stationery and Fonts)

Yeni posta iletileri’nin veya İletileri yanıtlama veya iletmenin altından Yazı Tipi’ni seçin. Yazı Tipi kutusunda, kullanmak istediğiniz yazı tipini, stili, boyutu ve rengi seçin. Değiştirme işlemi sırasında, yaptığınız değişikliklerin önizlemesini görebilirsiniz.

Seçtiğiniz yazı tipi alıcının bilgisayarında yüklü değilse, alıcının posta programı bunu kullanılabilir bir yazı tipiyle değiştirir. Bu yüzden her bilgisayarda kullanılan , Windows yazı tiplerini seçmenizi öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*