Anasayfa / Yazılım / “.UDF” Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır

“.UDF” Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır

UDF dosyaları, Uyap döküman editörü ile açılmaktadır. Bugünkü yazımızda programın nasıl kurulduğu ve dosyaların nasıl açıldığını anlatacağız. Uyap Şablon Editorü ve Uyap Doküman Editorü yazılımlarını kurarak .udf uzantılı dosyaları açarak istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Yazılım, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilen, belgeler oluşturmanıza yardım etmek üzere tasarlanmış UYAP Bilişim Sistemiyle entegre çalışabilen bir kelime işleme programıdır.

Reklamlar

Adalet bakanlığı tarafından desteklenen bir yazılım olduğundan güvenle bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İşlemleri uygulamak oldukça kolaydır. Aşağıdaki iki adımı sırasıyla uygulayarak işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

1. Uyap döküman Editörü kurulumu

Reklamlar

2. Java kurulumu

.udf dosyaları nasıl açılır ?

Öncelikle kelime işleme yazılımını bilgisayarımıza indirerek kurulumu yapıyoruz. Programı indirmek için Tıklayın.

Dosya 29 MB boyutundadır. Dosyayı indirdikten sonra sağ tıklayıp “Klasöre çıkart” seçeneğine tıklayın.

Dosyaları klasöre çıkarttıktan sonra klasör içinde bulunan UKI_V4.x.x kurulum dosyasına tıklayarak kurulumu başlatın. Kurulum sırasında herhangi bir ayarı değiştirmenize gerek yoktur. Tüm adımları İleri seçeneğine tıklayarak ilerleyin. Kurulum tamamlandıktan sonra yazılım kısayolları masaüstüne gelecektir. Son olarak java kurulum işlemini yapıyoruz.

Java kurulum

Güncel Java yazılımını indirmek için Tıklayın.

Java yazılımını kurmak veya mevcut sürümünüzü güncellemek için açılan ekranda “Ücretsiz Java indirme” seçeneğine tıklayın. Dosyayı indirerek bilgisayarınıza kurun.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra masaüstünüzde bulunan “Uyap döküman editörü ve Uyap Şablon editörü” yazılımlarını açmayı deneyebilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda kayıtlı bir UDF dosyanız varsa , direk dosyaya çift tıklayarak açmayı da deneyebilirsiniz.

Yazılım hakkında destek almak ve daha detaylı bilgi edinmek için Uyap yardım sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kurulum sırasında aldığınız hata veya sorunlar için yorum ekranını kullanarak bizden destek alabilirsiniz. Sorun hakkında detaylı bilgi ve ekran görüntülerini bizlere iletirseniz sorunu çözmenizde yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

13 yorum

 1. Merhaba,
  Program sayesinde tüm dosyalarımı açabildim. Teşekkür ederim.

 2. arkadaşlar siyah bir ekran çıkıyor sonra kapanıyor….açılmıyor udf uzantılı dosya neyin nesin.

 3. slm bu uyap editörünü acamıyorum tıklıyorum ekrana siyah bır kuçuk çıkıyor “yöneticiniz izin vermedi herhangi bir tuşa basın diyor” ve herhangi bir tuşa bastığımda kayboluyor jawa yuklendı program yuklendı ama yınede acılmıyor nasıl olacak kolay gelsin

 4. çok teşekkürler çok faydalı oldu.

 5. Dosya üzerinde sağ klik yapıp yönetici olarak çalıştırın 🙂

 6. slm bu uyap editörünü acamıyorum tıklıyorum ekrana siyah bır kuçuk çıkıyor sanıyelık kayboluyor jawa yuklendı program yuklendı ama yınede acılmıyor nasıl olacak kolay gelsin

 7. derelifaruk

 8. udf dosyalarımı açtım sayenizde teşekkürler

 9. slm bu uyap editörünü acamıyorum tıklıyorum ekrana siyah bır kuçuk çıkıyor sanıyelık kayboluyor jawa yuklendı program yuklendı ama yınede acılmıyor nasıl olacak kolay gelsin

  • selamlar. uyap döküman editörünü ve uyap şablon editörünü acamıyorum. Ttıklıyorum ekrana siyah noktalar çıkıyor ve sanıyelık kayboluyor. jawa yuklendı program yuklendı ama yınede acılmıyor, yardımını bekliyorum. kolay gelsin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*