Anasayfa / Yazılım / Whatsapp, Uygulamalar ve Resimler Nasıl Şifrelenir

Whatsapp, Uygulamalar ve Resimler Nasıl Şifrelenir

whatsapp şifreleme

Reklamlar

Whatsapp akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmez uygulamasıdır. Whatsapp arkadaşlarınızla yapmış olduğunuz konuşmaların gizliliği açısından Whatsapp konuşmalarınızı nasıl şifreleyebileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Telefonunuza yükleyeceğiniz , kullanımı kolay bir uygulama sayesinde bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Telefonunuzu kullanan kişilere telefon şifrenizi vermek zorunda kaldığınız anlarda çok işinize yarayacak bir şifreleme yöntemidir.

Kullanacağımız uygulama  Smart Lock Free. Whatsapp’ı şifrelediğinizin farkına varılmasını istemiyorsanız. Uygulamada gizleme özelliğide var. Kısacası whatsapp hesabınızı korumak ve gizlemek için gerekli olan bütün özellikler uygulamada mevcut.Uygulama aracılııyla resimlerinizi ve diğer uygulamalarınızıda şifreleyebilirsiniz. Şimdi uygulamanın özelliklerine ve nasıl kullanıldığına bakalım..

Reklamlar

Aşağıdaki linke tıklayarak uygulamayı indiriniz.

İNDİR

Uyguluma temel özellikleri:

– Uygulama şifreleme.
– Ekran kilitleme Ana ekran şifreleme.
– Resim ve Video dosyalarını şifreleme.
– USB Dosya kopyalama şifreleme.
– Telefon numaranıza özle bildirim yapma.

Uygulamayı yükledikten sonra açarak şifrelemek istediğiniz uygulamanızı seçerek , şifre belirleyebilirsiniz. Resimde gördüğünüz gibi Whatsapp haricindeki uygulamalarıda şifreleyebilirsiniz.

uygulama şifreleme

Media Menüsü ile Resim ve videolarınızı şifreleyebilirsiniz. Şifrelediğiniz resimler ve videolar hafıza kartı veya usb kablo ile aktarılamayacaktır.

resim şifreleme

Örnek olarak instagram uygulamasını şifreleyelim. Uygulamalaya giriş yaparken aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız.

instagram şifreleme

Şifreleme işlemleri için kullanacağınız başarılı bir uygulama. Uygulama ile ilgili sorun yaşayan arkadaşlar yorum atarsa yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Uygulamayı yükledim fakat tıkladığımda yazdığım şifreyi onaylama göstergesi olmadığından sonuçlandıramıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*